Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikor tanulhatok meg vágtázni?

Mikor tanulhatok meg vágtázni?

Figyelt kérdés
Egy vagy másfél évet jártam lovagolni, de abbahagytam két éve és most júliusban megint elkezdtem, fél éve. Azt tudom, hogy nem az éveken múlik, hanem, hogy hogyan tudsz lovagolni. Szóval nem tudom, hogy mikor tanulhatok meg vágtázni. Az a baj, hogy régebben más lovastanár volt, és most új van, de a régi tanár nagyon rossz volt a mostanihoz képest... Mikor lehetne megtanulni vágtázni? Sürgõsen kéne a válasz!
2011. nov. 27. 13:57
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Hát miután már, tudsz biztonságosan leszorított sarokkal tanügetni futószáron úgy, hogy nem fogsz semmit. És ezt kengyel nélkül is jól végre hajtod, úgy hogy közbe látszik rajtad, hogy nem akarsz lecsúszni a lóról.
2011. nov. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Úgy nagyjából legkésőbb a negyedik vagy ötödik (de akkor már nagyon béna a tanítvány) lovaglóórán elkezdjük a vágta tanítását. Ezek szerint vagy te vagy az évezred legbénább lovasa - ezt kötve hiszem - vagy az edzőid az évezred legrosszabb edzői, én ez utóbbira tippelnék. Keress másik helyet!
2011. nov. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igazából minden héten egyszer vagy kétszer járok lovagolni, és már augusztus óta. Az egyik lovastársam 3 éve jár lovagolni, de õ is abbahagyta a lovaglást egyszer és ö tud vágtázni. A másik kérdésem meg az lenne, hogy mikor lehet nekem pálcát használni.
2011. nov. 27. 17:14
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha már nagyon jó lovas vagy és ugratsz, vagy komolyabb feladatokat lovagolsz. Hobbilovagláshoz nem kell pálca, meg kell tanulni helyesen lovagolni! Ha mindent jól csinálsz, semmi szükséged nem lesz pálcára.
2011. nov. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak akkor ha már biztosan tudsz menni ügetésben, lépésben, stb. Én is csak 1 év után tanulhattam meg vágtázni, igaz heti 2-3x mentünk lovagolni
2011. nov. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pálca addig fölösleges amég meg nem tanulsz rendesen önállóan minden jármódban közlekedni. Ez amúgy teljesen logikus mert ha te vagy a béna és a lovat vered akkor teljesen össze fog zavarodni, vagy van olyan ló akkor megunja és fogja magát és lerak a földre. Én pálcáztam a lovat amikor az nagyon el volt kanászodva de csak egy kettő kellett a seggére aztán már ha megemeltem a pálcám szépen ment. Azóta meg nem is kell pálca! :)) Tudtam már akkor lovagolni!!
2011. nov. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!