Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudom hatásosabban...

Hogyan tudom hatásosabban visszafogni a lovat?

Figyelt kérdés
2 éve van lovam. Eleinte sima karikással lovagoltam és nehezen állítottam meg, mosz feszító zabla van rajta és már a lánc is a lehető legszorosabbra van állítva, persze ujjam elfér a lánc és a lóállkapcska között, nem vagyok állatkínzó. De ez sem segít. Annyira utol akarja érni a többieket, hogy akár le is szakíthatom a fejét, de nagyon nehezen áll meg, vagy elkezd ugrálni. Milyen hatásos zablát tudnátok ajánlani?
2011. nov. 29. 17:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyet. Nem a zabla állítja meg a lovat, hanem a lovas. Ha rendesen be van lovagolva, és elfogad, tisztel, akkor egy kötőfékkel is el tudod lovagolni.

Persze ez igaz mondjuk 100-ból 99 lóra, lehet mindig egy olyan, aki nagyon menős, vagy idióta, azt viszont tényleg semmivel nem lehet megállítani, ha menni akar.

2011. nov. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azért köszönöm szépen!
2011. nov. 29. 18:40
 3/9 anonim ***** válasza:

Ismerős probléma. Az előző válaszoló részben hasznos választ írt. Azért részben, mert sajnos vannak tényleg olyan lovak, amik ha rendesen is be vannak lovagolva, akkor is nagyon él bennük a versenyszellem.

Az én ménem is ilyen, semmit nem ér a feszítő, és igazság szerint én is leszedhetem vele az állkapcsát, akkor sem fog csak zablával megállni. Más megoldás kell.

Tehát olyan helyzetben, amikor többen mentek terepre, és rájön a versenyszellem, azt tudod csinálni, hogy

a derekaddal tudod lassítani, lassabban állsz fel a nyeregből, ezáltal zavarod az egyensúlyban, meg lehet azt csinálni,hogy folyamatosan hajlítgatod kintre és bentre és utána engedsz neki.

2011. nov. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
ha menne a többi után, akkor se kapaszkodj a szájába, legyen meg egy helyes szármérték, és inkább fordítsd le körre, minthogy visszafelé lovagolod, amivel esélyt adsz neki az ellenszegülésre. a megoldás tehát: lovagold előre és adj neki feladatot, legegyszerűbb egy kör, mint említettem :)
2011. nov. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Idomítás, idomítás, idomítás.... Csak a helyesen lovagolt lóval fogsz tudni normálisan megállni, nem segít, ha leszereled a fejét, az sem.

Ha viszont tényleg arról van szó, hogy azon ritka lovak közé tartozik, amelyiknek teljesen elszáll az agya, ha előtte másik ló megy, akkor vagy ne menj társasággal terepre, vagy te menj elöl.

2011. nov. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát igen csak ha sokan vagyunk! Ha egyedül megyek azt csinálja amit én akarok, olyankor simán megáll, csak akkor nem ha előtte megy valaki! Sokszor mentem ezért előre de ha észrevette h kicsit közelebb jött hátulról a másik ló direkt elkezdett gyorsítani. Eddig 2szer estem róla mert nem lehetett megállítani, egyszer árkot ugratott velem, én persze meg nem tudok ugratni :) De köszönöm a kommenteket!
2011. nov. 30. 15:17
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Próbáld hackmore-al. :)
2011. nov. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Terepen az én lovamon is átmenetileg megszűnik a fék funkció, ennek ellenére én ellenzem a feszítő használatát ilyen esetben. Én D-zablával járok terepre, vékony görgőssel, és megfogni nem tudom a lovat, de tudom, hogy a feszítő sem érne semmit.

Próbáld testtel, és hanggal lassítani, felvenni, vagy fordítsd körre. Ha többen mentek terepre, menj elöl, és szólj a többieknek, hogy amennyiben lehetséges, maradjanak le tőled.

A helyedben otthon sokat gyakorolnám a megállításokat, úgy hogy nagyobb hangsúlyt fektetnék a derékkal való felvételre, és csak utána a zablára. Vannak olyan lovak ugyanis, akiknél a zabla egyfajta 'indító' hatást ér el, nem egy olyan lovat lovagoltam, akiknél benti munkában is, ha a zablát húztam, csak még jobban begőzöltek, inkább testi segítségre reagáltak.

Hackamore-t azért nem ajánlanék, mert nem minden lónál válik be, mint "fék".

2011. nov. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A ló alapvetően menekülő állat. Ha fájdalmat érez, menekül. Így van ez a zablával is, ha tépik a száját, fáj neki.

A hackamore-t nagyon NEM ajánlanám, simán el lehet törni vele az orrcsontot. Jó lovas kezében, problémás szájú lónál oké, de nem a fékhatás miatt.

Ha nincs meg a lónál a minimális átengedőség sem, akkor mindig csak menekülni fog minden kényszerítő eszköz hatása elől.

2011. dec. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!