Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak a lovam sörényév...

Mit csináljak a lovam sörényével? Pici és vékony!

Figyelt kérdés
Az én lovam sörénye rövid és vékony....mindig vésülöm ápolom meg+ma anyám haj szprejét ráfujtam a sörényére :DDDD De most nagyon puha neki..nyáron nyírtam egy picit belőle, h nem töredezzen a vége :D..Ápolom én mindig féülöm meg fújom sprejjel, de mindig rövid meg nem dús..Vmi tipp, h szebb legyen neki...Am nem is olyan szép a sörény e szürke, fehérm, feket ló (hegyi ló+lipicai)
2011. dec. 1. 21:36
 1/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk ne fésüld állandóan, mert úgy kitéped a felét.

Nem biztos hogy az emberi hajra való készítmény lónak is megfelelő, vegyél direkt lóra valót!

Ha vágod, az valamicskét segít, de ez genetikus, ez van.

Emberek között is van, akinek nincs haja, meg olyan is, akinek túl sok.

2011. dec. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
Lehet, hogy érdemes egyszer levágni nullásra. Meg azt is megnézni, nincs-e valami élősködő benne, attól is lehet ritka. Neostomosannal mosni pl.
2011. dec. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Csak tegnap használt sperjt :D..de am köszi...de nem vágom le a sörényét!!! nem minden fésülöm..csak azt írtam...de mindenhéten legalább 3-szor!
2011. dec. 2. 13:41
 4/10 A kérdező kommentje:
*nem minden nap....ÍRTAM h pici! és nem vágom le neki...Nincs benne élősködő..csak a nyáron volt benne 1-kullancs! De az a sprej amit ráfujtam az nagyon puhította...az jó! de milyen sperjt is vegye? Van olyan...Sörény erősítő..vagy mi?
2011. dec. 2. 13:44
 5/10 A kérdező kommentje:
Amgy könnyű neki fésülni...mindenki azt mondta, h levágom neki a sörényét...de szoktam neki nyáron nyírni belőle egy picit, h megerősödjön..kipróbáltam a sperjt és hajjjátok hatott nagyon jól...
2011. dec. 2. 13:45
 6/10 anonim ***** válasza:
Pedig csak az lenne a legjobb, ha EGYSZER levágnád neki nullásra. Nekem is csúnya volt a csikómnak, kidörzsölte meg vékony is volt, levágtam nehéz szívvel, kellett ugyan jópár hónap mire visszanőtt, de sokkal szebb, dúsabb lett. Azóta rendszeresen ápolva van, és szép maradt.
2011. dec. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Apám lovának is volt a sörénye kzöt betegség..és levágta és sokkal szebb neki, h levágta mint azelőtt és dús és gypoor növésű...Ősszel vágom le, h azért télire hosszú leghyen..Gondolkoztam am róla, h le-e vágjam :)
2011. dec. 2. 17:51
 8/10 anonim ***** válasza:
Most vágd le szerintem, amíg még nincsenek legyek. Nyárra (bőven) visszanő. Az én csikóm is kidörzsölte a sörényét, ronda volt, tavaly levágtam neki, most már elég szép + azért nyáron meg tudta magát védeni a böglyöktől.. :)
2011. dec. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tapasztalat :

Nullásra levágod 1x vagx 2x és megdúsúl. Mivel itt a tél gyorsabban fog nőni,ugyanúgy,mint ahogy a szőre!!

Gyorsabban nő a lovak sörénye mint az ember haja!

De vannak olyan lovak akik kevés és ritka sörénnyel lettek megáldva :) őket így kell szeretni :)

2011. dec. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2011. dec. 3. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!