Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Zugcsikó vagy tisztavérű,...

Zugcsikó vagy tisztavérű, papíros ló?

Figyelt kérdés

Először is el kell mondanom, hogy régebben versenyszerűen lovagoltam díjlovaglásban, és a díjugratást is kipróbáltam. A családomnak voltak is lovai, egészen a dédapám óta, de még lehet előbb is (azt már én sajnos nem tudom) de semmi fajtiszta, hanem ami a vidéki gazdagságokban is megtalálható. Így beleszülettem a lovazásba, és később ahogy elkezdtem lovagolni is (családomban nem én vagyok az első), vettünk fajtiszta lovakat, amivel versenyeztem. Mint tudjuk a versenyzés drága sport, és az idő tájt más dolgok is közbejöttek, aminek következtében a versenyzést nem folytathattam, főleg anyagi okok végett, és ezért meg kellett válni imádott lovainktól, a zugcsikóktól is, és a tisztavérűektől is, mindenki nagy bánatára. Szerencsére rendeződtek a dolgok, és úgy döntöttünk, hogy veszünk lovat. Hogy rátérjek már a lényegre: apukám nem akar fajtiszta lovat, mivel versenyre úgysem járok, ha lesz is csikója (kancát szeretnénk), akkor azt úgysem adjuk el, mert mi lovat nem adunk el. Ő is tudja, hogy én sem adnám el, és ő sem engedné. Részben mezőgazdasággal is foglalkozunk, amolyan másodállás, így a takarmány nem jelent problémát. 1-2 állattal több vagy kevesebb nem probléma. A zugcsikók között is vannak nagyon szép testfelépítésűek, jó kötésűek, legfeljebb tovább kell keresgélni. Bevallom van benne valami. A régi lovainkkal sem volt semmi baj, azt se tudták mi a kólika, és nagyon engedelmesek, nyugodtak, jól képzettek voltak.

Én viszont hajlok az felé, hogy ismét egy papíros lovunk legyen, mert mert mert... tudjátok miért. Ha választunk, azt lova fogja eldönteni és NEM egy papír, de nem tudom melyik csoportban kezdjek el keresgélni. Egy csikót mindenképp szeretnénk, amit nem adnánk el, így ha zugcsikó is lenne, és csak szaporított ló, az se lenne probléma, mert "családban" marad, és saját részre lesz, hobbira (lovaglás és kocsikázás). Ha viszont papíros ló, akkor lehet vihetné valamire. Lehet csak azért mondom, mert a lelkem mélyén nagyon is szeretnék újra versenyezni, és talán mert bosszant, hogy sokan majd az orrom alá fogják dörgölni, hogy "keverék" (bocs a szóhasználatért)lovam van, és mert állandóan azt hallom, hogy a zugcsikó nem jó ló. Azt tudom, hogy bármilyen is legyen, csak legyen már végre,papíros, vagy nem papíros, én akkor is szeretni fogom, és akkor már nem fog érdekelni senki becsmérő szavai. Megbecsülöm, mert az enyém, és mert büszke vagyok rá. Azért érdekelne a véleményetek, hogy ti mit gondoltok erről. Hátha okosabb leszek tőle.


2011. dec. 5. 03:23
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

Én lovat keresnék, nem papírt. Előnyös lehet, ha papírja is van, ha netán később mégis versenyeznél, bár a papír nélküli lovakat is lehet versenyeztetni, csak az első lejelentésük kerül többe.

Nem mondom, hogy a zugfedeztetést pártolom, de ők is ugyanúgy lovak, már a világon vannak, jár nekik is a szerető gazda, a szép élet. Azt sem gondolom, hogy a papíros ló mindig jobb, mint a papírtalan - láttunk már karón varjút, ugye... Persze esélyesebb, hogy jól átgondolt párosításból kiválóbb egyed jöjjön ki, ezt nem vitatom, de volt már nekem papírtalan tökéletes lovam...

Szerintem hallgass a szívedre!

Apropó, ha kancát vesztek, akár papírtalant, de később papíros ménnel fedeztetitek, a csikónak már mindenképp normális sütése lesz, nem minősül zugcsikónak.

2011. dec. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
9%

Nem igazán pártolom a zugtenyésztést, mert az ország tele van hulladék lovakkal (mindenféle rendellenességgel rendelkeznek), persze nem azt mondom, hogy nincs jó zugló, mert az én kis sodrim is az. Viszont ma már nem adnám a lóvárásárlást a lóútlevélnél alább. Csak olyan lovat vennék, amelyiknek rendben van ez az okmánya és be van sütve, mert minden lóra kötelező.


Ha megvan pár kiszemelt ló, majd úgyis kipróbálod őket, és amelyiket a számodra a legjobbnak találod, megveszitek,

2011. dec. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a papír teszi tökéletessé a lovat. Az én kis lovaim mind papírtalanok, imádom őket,számomra tökéletesek. :) Szép testfelépítésük,nagyon jó lábaik,patáik vannak. Én ugyan nem versenyzek,de nagyon sokat túrázom.

Igazából tényleg nem papírt veszel hanem lovat :)

2011. dec. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen az ország valóban tele van "hulladék lovakkal". De rengeteg olyan "hulladék ló" van akikből egy kis odafigyeléssel és megfelelő tudással LOVAT lehetne csinálni. :) És nyilván vannak olyanok is akiknek öröklődő rendellenességük van. Őket meg egy szerető családnak kéne örökbe fogadnia ahol egész nap legel. Na de ki akarna egy olyan lovat tartani és költeni akivel semmit nem lehet csinálni!!


Nekem zug lovam van. Nincs se papírja se semmi. Egy árva sütés sincs rajta sehol. Mégse "hulladék"!!

2011. dec. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Uccsó vagyok!! Hanem többet ér és drágább nekem a legjobb felmenőkkel rendelkező lónál is. :))
2011. dec. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Uccsó elötti vagyok :)

Teljesen egyetértek az utolsóval :)

Ott a pont :P :

2011. dec. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!