Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovascipőbe hogy ne fázzak...

A lovascipőbe hogy ne fázzak fel súlyosan télen mivel tömhetném ki?

Figyelt kérdés

A csizmát amit nemrég vettünk lovaglásra egyenesen pocsék az edzések közben. Ez annak is köszönhető, hogy nem lovaglásra lett szánva, hanem gy egyszerű hótaposó. Emiatt vissza fogom venni a cipőm mert nem fogok kiadni több 10.000-eket egy termo lovaglócsizmára. A cipővel csak az a baj, hogy az a belső rongy amit bélésnek szántak a talprészen kiszakadt, úgy ahogy van, így most simán a bőrön járok ami télen elég hideg lesz. A talpbetét elcsúszkál benne mert nincs ami megfogja. Nem tudom most kipróbálni több zoknival mert nincs itt, lent van a loviban. De szerintem elszorítaná a vérkeringésemet.

Szóval ötletek?? :)) Köszönöm előre is! :)


2011. dec. 12. 18:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

szia ,nem vagyok lovas ember ,de gyakran kell a határt járnom ,vagy csak álldogálni a hidegben ,ellenőrizni .

Ezért nekem ilyen csizmabélésem van ,ha ilyet veszel ezt lehet praktikusabb a szárából levágni ,ne nézzen ki hülyén a lovas cipőben:


www.webshop.munkaruhadiszkont.hu/csizmabeles-magasszaru-teli-filc-anyagbol-p-3397.html

2011. dec. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Hát, ha a talpbetét elcsúszik, a zoknik elszorítanák a keringésed, akkor nincs ötletem. Ha sokat vagy a lovaknál, takarítasz, stb., akkor jobb lenne beruházni egy thermora. Vagyy próbáldd meg beleragasztani a talpbetétet.
2011. dec. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Gyapjú zokni esetleg? Csak arra kell vigyázni, hogy ne szorosan legyen a cipőben, csak pont passzentosan, ne csökkentse a vérkeringést. Meg lovaglógatya alá is vegyél másik gatyát, jégeralsót, harisnyát minimum, hogy több meleg vér jusson le a lábfejedbe.
2011. dec. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm! Gyapjú zokni, na olyat veszünk! :))
2011. dec. 12. 18:23
 5/22 anonim ***** válasza:
Vegyél egy pár számmal nagyobb vastag zoknit és azt húzd fel. Szerintem max 1 ezres és térdzoknit vagy sízoknit vagy ilyesmit. Próbáld ki, szerintem nem nagy befektetés még ha nem is ide használod és az biztos nem szorítja el a lábad. Nem lovagolok, így nem értek hozzá de én így csinálnám és csinálom is ha kell a hidegben "terepre" mennem:)
2011. dec. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Értem, nem baj hogy nem vagy lovas, de egy cipő kitömést azért tudsz gondolom. Ehhez csak én vagyok elég sügér. Félek hogy a zoknik vékonyak lesznek. Bár van sízoknim.
2011. dec. 12. 18:28
 7/22 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon régi trükk, mégis hatásos. Ha izzad a lábad, és attól is fázik, akkor csinálhatod azt, hogy karton papírból kivágod a talpbetét formát. Előnye, hogy nem fázik a lábad benne, és senki nem látja. Amit meg nem látnak, az nem fáj másoknak. Bármikor kiveheted, vagy cserélheted, és egy forintodba nem kerül. Megjegyzem jómagam kis híján kész hisztit csaptam, hogy ilyet én nem csinálok. Aztán mégis kipróbáltam, és lovaglás közben, sőt, a lovak körüli munka során sem fázik a lábam.
2011. dec. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Nekem van egy lovaglózoknim (külföldön vettük, Magyarországon nem tudom, hogy lehet-e venni), és nagyon jóóó, annyira melegít, főleg, hogy én nagyon fázós vagyok, de nem szorítja a lábam, pedig a lábfejemnél belül ilyen béléses :) Naagyon jóóó, nem sokára veszek egy téli lovaglónadrágot (ezt is külföldön) felpróbáltam, háát kényelmes volt és melegített is..:D
2011. dec. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Én a deichmanba vettem jó meleg zoknit, nemtudom miből van, de iolyen vastag, meg minden, de nem szőrös.
2011. dec. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek. Azt hiszem majd összehozok valamit, ezekből! :)

Németbe mert gondolom ott vetted, nem fogok kimenni, egy zokniért, de köszi hogy megosztottad velem! :)

2011. dec. 12. 18:32
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!