Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Érdekes feladatok pályalovaglá...

Érdekes feladatok pályalovaglásnál?

Figyelt kérdés
Legyetek szívesek és segítsetek nekem :)) Szeretnék kicsit újítani pályalovaglásnál, hogy ne csak átlóváltás, kiskör, nagykör, körbenváltás legyen hanem más, gyakorló feladatok. Legutóbbi edzésen például olyan kellett csinálnunk, hogy az oktató állt középen és egyre kisebb körökben kellett ügetésben körözni körülötte, ilyen "csiga" módszerrel, tanügetésben, majd kicsavarodni. Ehhez hasonló érdekes gyakorlófeladatokat keresek. :) Írjátok le hogy ti miket szoktatok csinálni pályalovaglásnál. :) Köszönööm
2011. dec. 23. 11:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Kígyóvonal? Van az egyszerű, mikor az egyenesfalon csinálsz egy ívet, meg van a nemtudommilyen kígyóvonal, pl kétívű, háromívű, ami meg olyan, hogy egyik egyenesfalról merőlegesen nekimész a másiknak, ott ugye kanyarodsz egyet, és neki a másik egyenesfalnak, ez egy ív, ha kétívű, akkor ugye egyszer itt, egyszer ott fordulsz vissza, ha több, akkor annyiszor, ahány ívű, remélem érted. Nyolcasokat is csinálhatsz, cavalettizhetnétek, stb..
2011. dec. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
persze értem, nagyon kedves vagy, ilyeneket szoktunk csinálni, de nagy valószínűséggel csak félpálya áll majd rendelkezésünkre mert a másik része vizes/fagyos. eselteg még más ilyen nem mindennapi feladatok? :)
2011. dec. 23. 12:13
 3/19 anonim ***** válasza:

Sziia!

Nálunk szokott lenni hátralépés .

Meg lehet alakzatokat lovagolni ( ék , olló , vonal , kettesoszlop , hármas stb )

Meg egy nagyon jó beálltok vonalba és elkezditek fordítani a lovakat mondjuk jobbra és akkor a jobb szélsőnek nagyon lassan kell mennie és a bal szélsőnek ugyebár létszámtól függően gyorsabban , úgy hogy megmaradjon a vonal . a belső kis ívben fordítja és a többiek pedig egyre nagyobban

Remélem érthető volt

2011. dec. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Utolsó, úgy gondolod, hogy mindenki egy köst ír le, úgy hogy egymás mellett mennek?
2011. dec. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Körben válts, átváltás...Azt is lehet körben,

a körszűkítés, tágítás amit írtál, lehet fokozni illetve lassítani az iramot, lépés-vágta, állj-ügetés oda-vissza, lehet hajlítgatni a lovat, eleje hátulja körüli fordulat

Most kb ennyi jut eszembe.

No meg a terep :)


De csak úgy kíváncsiságból nem az oktató szokta kitalálni a feladatokat? Vagy azok már túl monotonok?

(tényleg nem beszólni akarok, csak kíváncsi vagyok) :)

2011. dec. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Én az oktatómmal olyat szoktunk csinálni ,hogy van bent a körkarámban 2 hordó ,majd ad az oktatóm ad egy kanalat amibe egy homokrögöt tesz és azzal kell nyolcasokat vagy megadott számú köröket menni kiskörökkel kígyóvonallal ... stb.
2011. dec. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

második válaszoló, köszönöm szépen, de elmagyáráznád mit értesz pl. ék alakzat alatt? ilyenről még életemben nem hallottam. olló alakzatról sem, bocsánat :(

negyedik válaszoló: hát az edzőmnek egyre kevesebb ideje volt oktatni, most abbahagyta, és egy másik oktató oktat, de ő még fiatalabb kevésbé tapasztaltabb és fel szeretnénk dobni a lovaglásokat. az előző oktató pedig nagyon monoton dolgokat adott feladatoknak. :/

2011. dec. 23. 19:16
 8/19 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ezek nem szórakoztató feladatok hanem a ló bemelegítésében és összeszedettségében van fontos szerepe. Sajnos az találja ezeket unalmasnak aki csak jobbra balra mászkál a lóval a pályán céltalanul.

Ha van vmi terved h mit akarsz csinálni egy faladattal akkor már nem lesz unalmas.

2011. dec. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
értem, már vannak tervek, most a lovak hajlítására fogunk rámenni, és hogy összeszedettebbek legyenek. a terv hogy a kanyarok simulékonyak legyenek, ne vállazzanak a lovak.:)és persze ülésgyakorlatok, tanügetés, könnyítés :)csak azért gondoltam ilyenekre hogy ne csak kiskör legyen hanem más is :)de az ék és olló alakzatot még mindig nem értem :D nem találtam rá találatot sem. :_/
2011. dec. 23. 19:22
 10/19 A kérdező kommentje:
egyébként nem találom őket unalmasnak, ha az órán mást is csinálunk mellette. mindig csinálunk köröket, átlóváltásokat, kígyóvonalakat, mindent :))
2011. dec. 23. 19:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!