Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 14 éves lovat megéri venni...

14 éves lovat megéri venni hobbyra és távlovaglásra?

Figyelt kérdés

Távlovagolni szeretnék. Egy 14 éves lovat néztem ki. Nyugodt arab kis herélt. Jól ellovagolható. Első lovam lenne. Távlovaglásban akarok majd vele versenyezni.

Ideális lenne egy 14 éves ló? Vagy kicsit fiatalabb kéne?


2011. dec. 24. 12:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindenki csak az egészségügyi állapotától, lábszerkezetétől függ. Ha kipróbálásnál magaddal viszel egy állatorvost, és mindent rendben talál minden téren, akkor megfelelő, főleg, hogy egy 14 éves ló már tapasztalt ló, sokat könnyíthet a dolgodon.
2011. dec. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Első szó:


*Minden

2011. dec. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Versenyezni fiatalabb kéne szerintem, főleg, hogy ha neked is tanulni kell még, mire versenyre jutsz eltelik még egy pár év.
2011. dec. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Szerintem a 14 éves ló jó hobbira, és könnyebb versenyekre. A ló egészségétől függ sok minden,ahogy előttem is írták. Nekem pl. 18 éves gidránom van, hobbiszinten lovagolom, semmi baj nincs vele.
2011. dec. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szerintem mindenképp fiatalabbat nézz ki mert ha megszereted és összeszoktok már nagyon rossz lesz ha lebetegszik ott neked (kiöregedik) az én Fannymat már 12 évesen eladták anyáék... mert hogy utána nehéz lesz eladni öreg lesz...stb
2011. dec. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem öreg, ennél idősebb lovak is versenyeznek még, állatorvos nézze meg a lábait, próbáld ki, és ha minden oké, akkor jó:)

De első lónak jobb egy tapasztalt mint egy csikó.

2011. dec. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha egészséges, akkor tökéletes választás lehet.

Én ha jövőre tudok indulni (babát várok, így nem tudom, hogy alakul az év, de remélem a legjobbakat) akkor olyan lóval (is) indulok, aki 10 éves és még soha nem volt versenyen. Főleg a hosszabb távoknál egyáltalán nem előny a túl fiatal ló.

Arra viszont számíts, hogy nem tudom, hány éves vagy, de ha 14 alatt, akkor szükséged lesz kísérő lovasra, másként nem indulhatsz hivatalos versenyen, valamint 18 év alatt kötelező a lovasszövetségnél regisztrált távlovas edző bejelentése, ifi lovas csak edzővel indulhat.

2011. dec. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!