Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi baj van szerencsétlennek a...

Mi baj van szerencsétlennek a lábával?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=RGCIYguASWc&feature=related


Látom, hogy valami nem stimmel a lábával:(


2011. dec. 26. 23:31
 1/7 anonim ***** válasza:
em tudom, de az én lovam akor járt így, amikor először ráraktam a bokavédőket.
2011. dec. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
LOL:) Igen, de az szerintem más, nézegetem a videóit és folyton ezt csinálja:(
2011. dec. 26. 23:36
 3/7 anonim ***** válasza:

Elsőre nekem is az jutott eszembe, hogy akkor jár így a ló, amikor először raknak fel valamit a hátuljára - bokavédő, pataharang, esetleg patkó - de itt nincs ilyesmi, illetve a patkót nem tudom, mert nem látszik.

Előfordul az is, hogy egy bizonyos helyen évekig valamiért föl kellett emelnie a lónak a lábát (át kellett lépni egy vízelvezető csatornát, magas az istállónál a körömrúgó, stb) és akkor is csinálja, ha már nem kell átlépnie, mert berögződik, de ez is elvileg csak az adott helyre kellene, hogy korlátozódjon.

Így nincs több ötletem. Ezt nem fájdalomból csinálja, hanem valami beidegződött rossz szokás miatt, de hogy hogyan érték ezt el nála, arról gőzöm nincs. A miértről meg pláne.

2011. dec. 27. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Rossz szokás lesz szerintem, mert ha fájna neki, akkor vagy vonszolná, vagy féltené a lábát ez meg csak magasan emeli. Amúgy nekem a sárga ménem állandóan tátogott, mivel az anyja meghalt és a mesterségesen kellett táplálni, szoptatni. Felvette azt a szokást, hogy ha embert lát, akkor tátog. Hát elég ronda látvány volt, pedig maga a ló nagyon szép küllemű és nagy mozgású gidrán volt.
2011. dec. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
semmi, csak kakasléptű.
2011. dec. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
vagy csípőgond
2011. dec. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát én mikor elnéztem az egyik lovardába pont behoztak egy valamilyen sérülésből épp felépülő lovat. Nah az a paci pont így emelte a lábát, csak nem ennyire magasra. Szóval simán esélyes, hogy ez nagyon nem tesz jót neki, és akár fájhat is. Annak ellenére, hogy nem húzza.
2011. dec. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!