Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudnám megkülönböztetni...

Hogyan tudnám megkülönböztetni a lófajtákat?

Figyelt kérdés
Az a bajom, hogy nem tudom megkülönböztetni, vagy felismerni a lovakat, hogy milyen a fajtájuk. Pl.: ránézek egy lóra és csak tippelni tudok 2 vagy3 fajta közül. kisbéri, sportló, vagy magyar félvér. Ti hogyan tudjátok felismerni?
2012. jan. 1. 18:41
 1/10 anonim ***** válasza:

25 év gyakorlattal. :-))

Ha elég lovat láttál már, ne aggódj, neked is menni fog. Főleg, ha közben azt is megtanulod, milyen alapvető jellemzői vannak egy adott fajtának, meg sokszor látsz élőben is rengetegféle lovat (nem csak egy istállóban, hanem pl. versenyeken, stb.) és előbb utóbb az agyadban lévő információ és a látvány összekapcsolódik. De ez nem megy egyik napról a másikra. Meg nem is fog rögtön sok fajtában menni a dolog, először egy fajta lesz egyre inkább egyértelmű a számodra, aztán szépen lassan bővül a paletta.

2012. jan. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Gyerek korom óta látom a különböző lovakat, már megy is egy kicsit de apum nyomába sem érhetek még egy jó darabig...

Ő aztán tudja hogy melyik melyik, volt olyan is hogy a csüdjét nézte és mondta hogy lipinek túl hosszú vagy mi...:DDD

Igazából nekem csak a sport fajtákkal van bajom pl,: hannoveri, magyar sportló, kisbéri, horstein meg ilyeneket keverem még de már megy az angol telivér is.

Nézegess neten lófajták jellemzőit...:))

13/L

2012. jan. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
a legegyszerűbb módja, hogy megtanulod a sütéseket. ez nem vicc, sztem a magyar sportló még nem mondható túl egységes fajtának, és bár a kisbérik, gidránok azért felismerhetők, ott is van egy-két kiugró egyed
2012. jan. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát én a feje alakját és a testalkatát szoktam nézni. meg pl. a haflingi lónak a sütése valami csillag és a közepén egy H betũ. Köszi a válaszokat!
2012. jan. 2. 09:24
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem mindegyik ló van lesütve...nah meg az elég sz@r ha csak sütés alapján tudod megkülönböztetni...:)
2012. jan. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De csak pár fajtát nem tudok felismerni. Nem csak az alapján tudom megkülönböztetni és felismerni a fajtát. Most nem tudom, hogy ezt nem gúnyolódásból írtad..
2012. jan. 2. 16:54
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem, dehogy gúnyolódásból írtam, ne értsd félre!:)

Csak azt akarom mondani hogy ink tanuld meg a fajtákat felismerni minthogy értetlenül állj majd egy sütetlen ló előtt...:))

2012. jan. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jaa, oksi! Köszi=)
2012. jan. 2. 18:47
 9/10 anonim ***** válasza:
Nm.:))
2012. jan. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Gabka77 jól írja! + rutin meg az évek. Biztos recept nincs, a fajta standard sem minden - rengeteg a nemesítés -, lassan, de biztosan változik a különböző fajtájú lovak külleme, vérmérséklete, viszont a fajta leírás marad a régi "jól bevált".
2012. jan. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!