Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nehéz kancacsikó. Hogy lovagol...

Nehéz kancacsikó. Hogy lovagoljam szárra?

Figyelt kérdés
Nos: elég kemény, négy éves kancacsikó. Hosszú nyak, nagy fej, kényelmetlen... és nagyon nehéz összeszedni. Ha köríven meg szeretném hajlítani, leginkább a vállán megy el. Azt mondták, hogy csizmával próbáljam inkább, mint szárral. De ha szárral finomabb vagyok, és inkább előre hajtom ( de tartom a fejét, nem engedem el) semmit sem ér. Teljesen ki van nyúlva, meg szét van esve. Szóval, mit ajánlotok? Előre is köszönöm!
2012. jan. 2. 17:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Elvileg, ha elmegy vállán, akkor csizma hiánya van, a szárat tartsd meg, és csizmával segítsd a hajlítást. Persze így látatlanban nehéz okosat mondani, csinálhatnál videót pl.
2012. jan. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Még csak négyéves, gondolom, ebből kifolyólag nincs is túl régóta lovagolva. Amíg a ló nem tanulja meg hordozni önmagát és a lovast, addig nem fogod tudni szárra lovagolni és úgy gondolom, hogy itt ez a legfőbb probléma. Ne is akard még szárra tenni, a vállára is azért esik ki, mert még megvan a természetes ferdesége és fogalma sincs, hogy kellene a megváltozott súlypontját jól alátámasztani.

Szárral tényleg ne húzkodd, de még a csizma sem fog egyelőre használni, amíg meg nem találja az egyensúlyát.

Hosszú száron lovagold, hadd nyújtogassa le a nyakát, lovagold egyenes vonalakon, ha nyugodt, akkor akár terepen, lépésben és könnyű ügetésben, hadd szokja.

Lovardában egyelőre kiskört ne, csak nagyköröket lovagolj, egyszerű kígyóvonalat, átváltást. Gyakran váltsd a feladatot, dicsérd minden apró pozitívumért. Érdemes lenne heti többször futószáron is dolgoztatni, kikötve, lovas alatt is.

2012. jan. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Futószár, futószár, futószár! Futószáron dolgozz vele, esetleg vezetgesd kantáron és forgolódj vele. Az én lovam is hasonló, akkora mint egy busz! A nyak csak lógott előre AMÍG össze nem rendeztem. Sokszor vágtáztam vele, mert akkor ugyanis felemeli a nyakát egy kicsit és csináltam vele az imént említetteket. 4 éves? Ennyit nem kéne elvárnod tőle! Először is lovagold be, /ha be van már akkor bocsi/ és csak utána próbálkozz ilyenekkel.
2014. jan. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!