Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mexikói vagy angol kantár? Mi...

Mexikói vagy angol kantár? Mi a különbség nem külsőra hanem irányitásilag jobb valamelyik? érvek elleneérvek, nemktek milyen van?

Figyelt kérdés
2012. jan. 4. 14:25
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Nekem mexikói van ,mert a lovamnak az jól áll, meg kellett neki svédszíj, mert nyitogatta a száját,és arra is jó a maxikói. Versenyeken is használják, nagyob légzésszabadságot ad a lovaknak. Irányításban a két kantár között nem vettem észre a különbséget. Szeretem a mexikóit, jól néz ki, és legalább nem sok embernek van az ismertségemben ilyenje:P (nem szeretem az ugyan olyan cuccokat)
2012. jan. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
a mexikói kantár azért jobb, mert nagyobb légzésszabadságot biztosít a lónak. ennél a típusnál a szíjak találkozása, az "X" közepe az orrcsonton helyezkedik el, azzal a különbséggel, hogy csak egyetlen pontban. az orrlyukak jobban ki tudnak tágulni, több levegőt engedve a tüdőbe. ez persze csak nagyobb tempónál, komoly fizikai megterhelés esetén játszik fontos szerepet. megfigyelheted, hogy sok militaryban versenyző lónak ilyenje van, éppen a fent leírtak miatt.
2012. jan. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Jah és a lovaimnak angol kantárjuk van. Ezt szeretem, ez tetszik, és a lovam számára nagyon praktikus. Amúgy mindkettő nagyon jó, és szerintem mindegy melyiket veszed. Amúgy sem főként a kantár játszik fő szerepet a lovaglásban, hanem az együttes csizma, derék és szársegítségek.
2012. jan. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Amúgy a mexikó szerintem a kisebb fejű lovakpon jobban áll. De az angol is nagyon jó:) Ez csak formaság, ha nem versenyzel komolyan.
2012. jan. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
44%

Sok lónál kifejezetten hátrány, ha le van kötve a szája, zavarja. Amúgy meg honnan veszitek, hogy az angol kantárnál jobb légzésszabadságot ad a mexikói???? Pont, hogy nem, hiszen az alsó szíj a puha részeken van, míg az angol kantár az orrcsonton - ha lejjebb, akkor rosszul van csatolva.

Militaryztam, mindig angol orrzóval, a nagy többség egyébként azzal nyomja.

2012. jan. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
hát nekem kicsit kemény a feje nem tudom még milyen legyen de köszönöm mindennkinek aki ír :D
2012. jan. 4. 15:47
 7/10 anonim ***** válasza:
Az a hiedelem h a mexikói nagyobb légzésszabadságot ad... hát nem tudom, nekem van ez is az is... Szerintem kb. mind 2 ott fogja a z orrát, mert ha rendesen fel van kantározva csikó kantárral, akkor a kis orrszíj is ugyan úgy fogja mint a mexikói. Szóval nem látok különbséget. A mexikói az ugróknál divatosabb, a díjlovasoknál meg hülyén nézne ki a mexikói és ennyi. De a használatában abszolút nincs különbség..
2012. jan. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én lovamat idegesíti a svédszíj, rángatja a fejét, ha be van csatolva, szóval a mexikóit nem is bírná nagyon.
2012. jan. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A mexikói erősebb hatást fejt ki az orrhátra. Ott X-ben futnak össze a szíjak, és az orrhátra központosul a nyomás. Mexikóit menős, tátogós lovaknál használnak, mert könnyebb vele ellovagolni a lovakat. Vagy ott van a svéd orrzó, ami hasonlít a mexikóihoz, csak ott vastag az orrzó, az nem egy pontra, hanem a vastag részen fejt ki komolyabb hatást.

Sima hobbira szerintem felesleges, én is csak versenyre meg ugróedzésen teszem fel a mexikóit, mert könnyebben elmegy vele a lovam. Persze ez is lófüggő, mert valamelyek a svéddel mennek jobban.

2012. jan. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok, az én lovamat svédszíj nélkül elég nehéz lovagolni.:D
2012. jan. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!