Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Rágás = megadás? (bővebben)

Rágás = megadás? (bővebben)

Figyelt kérdés

Olvastam itt, hogy mikor csatlakozik valaki a lóval, a végén ha rág, akkor az azt jelzi, hogy "megadja" magát... Nem parellizek és csatlakozok a lovammal, de nem verem, meg semmi, normálisan bánok vele. Viszont mikor valami rosszat csinál, rászólok, ha nem hagyja abba, akkor odacsapok az orrára, vagy sokszor csak felemelem a kezem, és már felkapja a fejét, szóval abbahagyja, és látszik, hogy értette, és aztán rögtön rág. Nem evett semmit, nem legelt, nem szálazgatott, jutalomfalatot sem adtam neki. De észrevettem, hogy mikor rendre utasítom FINOMAN, rögtön utána rág. Ebben a helyzetben is azt ismeri el ezzel a "reakcióval", hogy én irányítok?


Nem uralkodni akarok a ló felett, mielőtt valaki nekemugrik, csak nem akarom elkapatni, sokszor úgy érzem, hogy túl sokat engedek neki, és túl sokat babusgatom, szóval ezért érdekel, nem erőszakoskodom vele. Előre is köszi a válaszokat:)


2012. jan. 5. 21:07
 1/2 anonim ***** válasza:
A rágás lónyelven ezt jelenti: "Növényevő vagyok, nem jelentek számodra veszélyt, inkább legyünk barátok." :)
2012. jan. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Elégetett. Nyugodt. Lovaglásnál is így van, hogyha a ló rágja a zablát akkor elégedett. Persze nem őrült módjára, hanem nyugodtan rágja. Szerintem megadó is. :) Biztonságba érzi magát. :) Nekem ebből ez jött le.
2012. jan. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!