Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A közösködés tényleg nem jó?

A közösködés tényleg nem jó?

Figyelt kérdés

Az ismerősünknek van 2 lova. Az egyiket én gondozom és ki szeretném "bérelni". Hogy én lovagolom, foglalkozok vele meg ilyesmi. És havonta fizetünk.

Viszont anyukám nem nagyon akar belemenni a közösködés miatt.


2012. jan. 6. 20:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindent le kell írni papírra. Ha nem lovagolja a lovát, csak van neki, akkor az ilyeneken kívül, hogy leírjátok, hogy ha beteg, akkor is feleztek, stb, azon kívül elvileg nem lesz baj. A közösködés akkor gázosabb, ha pl egy veled egykorú valakivel van közös lovatok. Én képes vagyok olyanokon is kiakadni, hogy hogy van letéve a nyereg, vagy a kantár, le van-e véve a heveder, melyik izzasztó volt a lovon, stb... Szóval még ha nem is a fizetésen megy a vita, akkor ha más is lovagolja, akkor szinte bármin össze lehet veszni. Attól kezdve, hogy ki mikor lovagolja a lovat, addig, hogy hogyan. Az egyik elrontja, máshogy lovagolja, stb. Vita van gyakran abból is, hogy ha pl alattad lesérül, lehet, hogy a másik nem akar fizetni... De ha a bácsi korrekt, és nem használná a lovat, vagy max kocsizásra néha, azt is normálisan, akkor nyugodtan lehet szerintem, csak tényleg normálisan le kell írni mindent, a szerszámoktól kezdve mindenről, de bőven nézz utána még.:)
2012. jan. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem velem egykorú. Olyan 60 év körüli. Lovagolni nem szokott már csak úgy vannak neki , meg annyira nem bírja már a munkát de mivel rég óta ismerjük egymást azt mondta, hogy nem adja el rám való tekintettel, hogy tényleg sokat segítettem.
2012. jan. 6. 20:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Bérlés az oké, de hogy közösen vesztek egy lovat, azt semmiféleképp!!
2012. jan. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést már legalább háromszor föltetted, más-más formában, de a kérdés ugyanaz.

A többség mindig azt írja, ne közösködj. Ha nem akarod elfogadni a tanácsot, akkor tégy ahogy jónak látod és ne kérdezősködj. Ha viszont mégis adsz mások véleményére, akkor meg miért írod ki ugyanazt a kérdést annyiszor? Miből gondolod, hogy mást fogunk válaszolni?

Elhiszem, hogy szeretnéd a pacit, meg is értem, de talán anyukádra kéne hallgatni. Ha úgyis lovagolod a paccot, akkor jobban jársz, ha nem kerül egy csomó pénzbe, nem? A közösködés az esetek döntő többségében megbánással végződik.

2012. jan. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!