Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovon ülve, lehet hangsegítség...

Lovon ülve, lehet hangsegítséget (is) alkalmazni?

Figyelt kérdés
Persze nem csak a cuppogásra hagyatkozni, úgyanúgy a többi (csizma, derék...) de ha esetleg egy lustább paccal van dolgunk, akkor lehet?
2012. jan. 14. 19:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen. Az enyém mindent csinál szóra is ami nagyon hasznos ha átjön valaki lovagolni aki nagyon nem tud. ;)
2012. jan. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Természetesen igen, ez is az alap segítségek közé tartozik, csak ezt sokan elfelejtik. :)
2012. jan. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a megerősitést. :D Mert én az utóbbi időbe elkezdtem (még kezdő vagyok, nem rég osztályos) és ott is alkalmaztam. Szerintem oktató nem is hallotta, meg nem is szólt... de azért kicsit aggódtam hogy nehogy az legyen(nehogy azt mondják) hogy lusta vagyok és nem dolgozok, csak cuppogok. :D
2012. jan. 14. 20:06
 4/9 anonim ***** válasza:
Az enyémet alig lehet vágtába ugrasztani (nem lusta csak ügető volt) de ha 3x megsúgom (és tényleg csak súgom) hogy vágta akkor beugrik. :)) Nem tudom ez miért van! :)
2012. jan. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Van olyan oktató, aki nem szereti. Én is jobban szeretem a többi segítséget használni, de ha az nem elég, akkor cuppogok is...
2012. jan. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az én lovam, pedig terepen kifejezetten mondhatni csak hangsegítségeket tudok alkalmazni!!

Múltkor ketten voltunk terepen és én voltam hátul!

Kérdeztem, h vágtázhatunk-e egyet és a lovam már rögtön ugrott is be vágtába!!

És akár terepe, akár bent vagyok csizmát meg ilyeneket nem is nagyon kell használnom!!:)

2012. jan. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
A hangsegítség lónak és lovasnak is sokat segít, de nem helyettesíti az egyéb segítségeket (testsúly, csizma...) Amúgy csak versenyeken nem engedélyezik, de az edzőm azt mondta régen, hogy szimplán olyan halkan érdemes, hogy a ló meghallja, a zsűri viszont ne :)
2012. jan. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

igen, de versenyen nem ajánlatos, ha csak nem ideges annyira a ló, hogy "muszáj legyen". Nekem egyszer vette észre a bíró, hogy adok, és jól le is dorgált érte...

L/16

2012. jan. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Épp ezért mondom, hogy annyira halkan, hogy ne vegye észre, nekem díjlovas versenyen kívülről tudta a programot a ló akivel mentem, és lelkesen már a c előtt be akart ugrani vágtába mert tudta hogy az lesz, aztán edzésen egy nagyon halk cuppanásra rászoktattuk, hogy azzal jelzek neki, de olyan, hogy a szád se mozdul meg...azért az ő hallásuk sokkal jobb mint az embereké
2012. jan. 17. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!