Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miután elhoztátok az előző...

Miután elhoztátok az előző tulajtól a lovat, mit csináltatok vele?

Figyelt kérdés
Már rögtön az első nap munkában volt, vagy inkább békén hagytátok pár órára/napra? mit tanácsos tenni az első percekben, órákban, napokban?
2012. jan. 17. 20:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Hazaért bevittük a helyére hagytuk 1-2 órát hadd nyugodjon meg egy kicsit aztán kapott szénát meg vizet..

Másnap úgy csináltunk vele mint mindig hogy tudja hogy mi hogy, de nem dolgoztunk vele csak laza istránggal kocogott a fogat párja mellet (régebbi lovunk) Ja és fogatozok.

kb. 1 hétig hagytuk szokni utána meg elkezdtük edzeni és dolgozni vele.

2012. jan. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%

Az első nap betöltöttük kolbászba, nem kell itt vacakolni. :D


Najó, vicceltem csak. Ha hosszú úton szállítottad, akkor érdemes pihentetni, csak kiengedni a karámba, hadd bóklásszon. Úgyis elég sok változás éri, úgyhogy csak szépen nyugodtan. Szerintem lótól függ, az enyém pl. jól viseli a változásokat, anno sokat járt versenyre, így mintha mi se történt volna, lehet folytatni vele a munkát máshol is. Ha látod rajta, hogy stresszes, inkább hagyd, hadd szokja a helyet.

2012. jan. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát hozzánk hoztak egy lovat, de az ahogy odakerült szét rúgta a karámot, stb, Aztán el is lett víve, nem volt normélis. Utána jött ey nagy fekete herélt, ő tök nyugodt volt, kapott vizet és szénát, és ott legelészet. Másnap még pihin volt, de szerintem fölöslegesen, a gazdája puhány volt.
2012. jan. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi dél körül hoztuk el, de csak délután jött a lovarda tulaja, mert sajnos kavar volt, és utolsó pillanatban beszéltünk. A pálya pedig nem a lovardában volt, hanem a faluban arrébb, egy naaagy, füves pálya, és mi ott ismerkedtünk vele. Kötőféket tettünk rá, meg futószárat, és elvoltunk. Aztán felvittük a loviba, ott még kicsit kitettük a karámba, egyedül, ott is figyeltünk, gyönyörködtünk, aztán este ment a boxba, és mi haza.
2012. jan. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Délelőtt elhoztam, kiraktam a karámba, elnézelődött, kapott enni-inni, délután ráültem és körbejártuk a tanyát és környékét, hadd ismerje meg.

Másnap már rendes munkában volt, annyi különbség volt a régi lovak és közte, hogy még éjjel is ránéztem párszor, hogy van, tetszik-e neki a hely, evett-e, ivott-e rendesen, stb.

Reggel ugyanúgy kezdődött a napja, mint a többieknek és délután már dolgoztam vele, mintha mindig is ott lakott volna. Nagyon gyorsan otthon érezte magát, de ez minden újonnan hozzánk került lóról elmondható, gyorsan beilleszkedtek.

2012. jan. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Délelőtt meghoztuk délután meg összeismertettük a másikkal. Utána meg ugyanúgy mint a másikkal a rendes napirendjük szerint. 3 éves úgyhogy még lovagolva nincs. Megnéztem miket tud. Kötőfékkel vezetés, lábfelvétel, pucolás közben mit csinál stb.
2012. jan. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem egy lónak időt kell hagyni, hogy megszokja a változást, ugyanis semmit nem szeretnek jobban, mint a megszokott dolgokat.

Mi, miután megvettük, két napig hagytuk nézelődni, hogy megszokja hol van, az új helyet, az új szagokat.

Én tuti, hogy aznap csak a közelében lennék újra, felülni rá szerintem olyan... tiszteletlen. A lelke semmibe vevése. De ez csak privát vélemény.

Csak gondolj bele, hogy milyen neked, ha új helyre mész, új osztályba, első két-három napba csak figyelsz, hogy megszokd a szokásokat....

2012. jan. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Miért lettem lepontozva?
2012. jan. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én aznap hagytam pihenni, karámban, majd boxban, aztán másnap lájtos munkát kezdtünk vele. Figyeltem hogy eszik e, iszik e, de szerencsére azzal nem volt gond :)
2012. jan. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!