Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi várhatok a csomózott...

Mi várhatok a csomózott kötőféktől? Jobb lesz tőle valami?

Figyelt kérdés
A környezetemben lévő lovasok sorra vásárolják. Arra lennék kíváncsi, hogy tényleg olyan csoda szupper kötőfék, hogy már mindjárt megoldanak vele mindent?
2012. jan. 24. 06:34
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Mért lenne más? Ugyan ott vannak a kötelek, ahol a normális kötőfékél, csak annyi, hogy könnyebben kidörzsöli a ló tarkóját, orrát. Nekem is volt ilyenem, de szerintem nem is mutatós, nem tudom, hogy miért lenne jó. Persze mindenkinek más.... :)
2012. jan. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
A vajazókés kente már meg valha is a kenyeret helyetted?! A kötőfék az kötőfék, csak egy tárgy. Azzal meg nem törődj, hog divatmajmok vesznek körül.
2012. jan. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát, igazából ki nem kötheted vele a lovat, karámban sem hagyhatod raja (mondjuk másikat sem)

Vezetgetésre elmegy, mivel vékony, ezért durvább, kisebb figyelmeztetés is elég a lónak.

Igazán a suttogós játékokhoz, kötőfékkel való lovagláshoz alkalmas.

2012. jan. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A kötőféktől ne várj csodát, ha nem tudod mi van mögötte, miért néz ki így és mi a célja feladata. Főleg, hogy ennek is megvan az alkalmazási területe (idomítás) és módja. Szóval ez nem úgy megy, hogy most ráteszed a lóra és neked egyből megcsinál mindent, hosszú idő és türelem kell hozzá, na meg megfelelő szakmai háttér, hogy elérd a megfelelő eredményt.
2012. jan. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem akarok venni, csak épp csodálkoztam, hogy mindenki sorra vesz ilyet. Amúgy tudom, hogy a parellizéshez kell, de kíváncsi voltam, hogy tényleg olyan hatékony-e, vagy csak annyira, amennyire a kiképző.
2012. jan. 24. 17:37
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem gond,mondjuk én a lovammal parellizek a kötőfékben és, hülyéskedésből szőrén rátettem azt a klassikus, normális gyári kötőféket...picit meghúztam neki....mintha zabla volna...és nem állt meg...rátettem a csomózottat meghúztam és megállt..:D De biztosan mert az vékonyabb és jobban vág...is! :D
2012. jan. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha netán hülyül a ló ezzel még mindig jobban meg tudod fogni , mint egy sima kötőfékkel, mert a csomók nyomják az orrát és az fáj neki! Persze ha rájön a bakolhatnék, akkor nem garantálom, hogy fel tudod húzni a fejét, mert annyira nagy fájdalmat nem okoz mint egy zabla, de mégis többre mész vele egy sima kötőféknél!! A lényeg az, hogy akár van zabla-akár nincs egy bakolós lovat nagyon nehéz visszafogni és ott nem ment meg sem a zabla, se semmi .De csak akkor lovagolj kötőfékkel ha megbízható, nyugodt, nem ilyedős lóvad van.

Ha rohanós és idegbeteg a ló akkor eleve ne használj kötőféket, hanem maradj a zablánál!!!

2012. febr. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!