Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért nem taposott meg?...

Miért nem taposott meg? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Van egy ló, aki nem az én lovam, de azért elég sokat foglalkozom vele. Mindegy, nem ez a lényeg. A lovak ösztönösen nem lépnek az emberre, vagy van, akire külön odafigyelnek? Sokat estem lóról, de róla csak kétszer, viszont mindkétszer rám léphetett volna, de egyszer sem tette. Egyszer beestem egy kerítés tövébe, utána meg valahogy leestem, nem tudom hogy, csak mindkettőnél mondták, hogy szerencsém volt, mert rám léphetett volna. Ma ápoltam, pont a hátsó lábát vettem volna fel, vagyis vettem is, és így be szokta húzni a hasa alá, nem adja rögtön hátra. Mindegy, szóval pont fogtam volna meg, erre megijedt a fűrésztől. A box falánál álltam, az ajtó ugye a szemben lévő fal egyik "végén" van, szóval nem középen, én mellé kötöttem a lovat, és mögé mentem be, szóval a ló és a fal között voltam, és nem az ajtónál. Szóval eléggé megijedt, de nem csak felrántotta a fejét, vagy ilyenek, hanem szinte majdnem leült, húzta magát, meg minden, szerintem ágaskodott is volna hirtelen, ha nem lett volna kikötve. Nagyon megijedtem ott mellette, mert nem is tudtam kimenni, és hát elég durva volt, amit művelt. De nem lépett rám, meg semmi, pedig azt hittem hirtelen, hogy rám ugrik. Szerintetek ösztönösen nem lép az emberre, vagyis nyilván nem fog direkt megtaposni valakit, de lehetséges, hogy egyes emberekre jobban odafigyel? Én úgy láttam, hogy először majdnem rámugrott, de aztán arrébbtáncolt seggel a földnek... Aki kint állt, miután felfogtuk, hogy mi is történik, nyugtatgatta, meg minden, gyors kijöttem és elengedtük, de eléggé pánikolt szegény...
2012. jan. 31. 20:47
 1/6 Mailerdeamon ***** válasza:
Azért pánikolt, ült le majdnem mert meg volt kötve. A lovak nem szívesen lépnek rá semmire, így az emberre sem.
2012. jan. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy ló alapesetben nem lép emberre. Viszont vannak kivételek amikor előfordulhat, pl sokan vannak megijedtek és menekülnek fejvesztve és nincs hely, hogy kikerüljenek, akkor hajlamosak rá, meg van egy két kifejezetten genya ló, pl nálunk is volt egy az mindig valahogy az ember lábán kötött ki, hiába figyeltél.


Csikók sem lépnek az emberre, volt egy csikónk is, megtehette volna, hogy rám lép, mert a földre kerültem ő meg épp vágtatott, de inkább átugrott.

Amúgy meg lehet tanítani, hogy nekimenjen az embereknek és rájuk lépjen, a rendőrlovak is ilyenek, hogy lazán begaloppoznak a tömegbe.

2012. jan. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyszer pont a ló alá estem (megijedt a ló) és véletlenül rám lépett, de amint érezte, hogy nem a szokásos talaj, rögtön felkapta a lábát. Így is lett törés, de ha direkt lépett volna rám, már nem írhatnék ide. Tehát 100%, hogy szándékosan nem lépnek rá az emberre és ha úgy adódik, hogy rálép, rögtön felkapja a lábát, még ha pánikban van a ló, akkor is.
2012. jan. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ez azert megnyugtato... Koszonom:)
2012. febr. 1. 07:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem fog rádlépni, legalább is számndékosan nem! Velem is volt már olyan eset, hogy rámléphetet volna, de odafigyelt. Nem akarnak ők bántani:) De szerintem ha te foglalkozol vele, de kiviszed a baránődet, hogy megsimogassa, és a ló megugrik, akkor nem fog a baráátnődre ráugrni, hogy ne rád ugrojon. Szóval így szerintem nem külömbözteti meg. Ha érted mire gondolok.
2012. febr. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Persze ertem:) csak ugy latszott neg igy is rajta, higy mennyire figyelt.. Meg hoban megbizok benne, mint eddig:)
2012. febr. 1. 13:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!