Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti örülnétek egy ilyen lehetős...

Ti örülnétek egy ilyen lehetőségnek?

Figyelt kérdés
Hogy a ló az egyik ismerősödé de csak te lovagolod, gondozod a lovat , felszerelést veszed neki de a tartásáért nem kell fizetned, csak segítened kell.
2012. febr. 1. 19:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
fhúú de jó lenne!! Én nagyon örülnék neki! Csak sajna nincsenek lovaglós rokonaim/ ismerõseim akiknek van lovuk és felajánlanák ezt. :/
2012. febr. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én igen. Ha biztos lennék benne, hogy nem ver át a másik fél, akkor beleegyeznék. De aakor tisztázzátok le, hogy csak te lovagolsz rajta, vagy az, kit te ráültetsz. Az igazi tulaj nem hozhat rá lovasokat, csak a te beleegyezéseddel.
2012. febr. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Szerencsére nem nagyon jár oda gyerek. Az unokájukon és rajtam kívül. Az unokái meg ritkán járnak oda mert egyetemisták , a másik meg még ovis. :)

Felnőttek szoktak ott segíteni (kertben stb) de ők meg nem tudnak lovagolni meg legtöbbjük a lovaktól is fél.

2012. febr. 1. 19:56
 4/13 Mailerdeamon ***** válasza:
Jól hangzik, de azért érdemes szerződésbe foglalni az ilyet, pl. hogy sérülés, betegség esetén ki fizet és mit.
2012. febr. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Szerintetek baj ha a lovamnak nevezem?

Mert papíron csak nem az enyém de szóban igen.

2012. febr. 1. 20:04
 6/13 Mailerdeamon ***** válasza:

Baj. Szóban sem a tiéd, te csak lovagolod.


Még a felestartásba kiadott lovak tulajdonosai sem örülnek különösebben, ha a felesgazdi sajátjaként reklámozza a lovat.

2012. febr. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Én kifizetném a tartását is de az ismerősünk mondta , hogy inkább segítsek mert neki az többet jelent.

Meg ő szokta mondani másnak vagy nekem is, hogy az én lovam.

2012. febr. 1. 20:26
 8/13 Mailerdeamon ***** válasza:
Felőlem aztán úgy hívod, ahogy akarod, de amíg nem írjátok le, hogy a tiéd, addig nem a tiéd. :)
2012. febr. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Persze , értem én a dolgot csak leírtam. :)

És erről csak egy sima papírt kell írni, hogy akkor az enyém is és ha ez vagy az történik akkor x vagy xy állja a költséget? (tegyük fel pl. ha a ló megsérül)

2012. febr. 1. 20:45
 10/13 Mailerdeamon ***** válasza:

Ha adásvételi szerződést írtok akkor a tulajdonost át kell íratni a lóútlevélben. Van hozzá egy betétlap, amit ki kell tölteni és beküldeni a lóútlevél irodába. Ott nyilvántartásba veszik és visszaküldik.


Hacsak a használatról írtok egy szerződést, akkor egyértelműen írjátok le, hogy milyen ellenszolgáltatásért cserébe milyen gyakorisággal, milyen körülmények között, stb. (amit fontosnak tartotok) lovagolod a lovat, illetve hogy a körmölést/patkolást és az állatorvosi költségeket ki fizeti.


Mindezt csak azért javaslom, hogy te is és a tulajdonos is bebiztosítsa magát. Hiába szívesen engedik, hogy lovagolj, ha a lovat baleset éri, lesántul, stb. akkor meg jön a cigánykodás, hogy ki miatt történt és kinek kellene fizetnie.

2012. febr. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!