Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tényleg hosszú név egy lónak...

Tényleg hosszú név egy lónak az Argentína vagy a Chicago?

Figyelt kérdés
Lovakat fogunk kapni tesómmal, kettőt, és én nevezhetem el őket. Én az Argentínára gondoltam és a Chicagora, de a gazdájuk azt mondta hogy ezek túl hosszúak. A kanca lenne Argentína, a mén pedig Chicago. az Argentína mellett tetszik még a Texas is, de nem tudom, mert ha belegondolok az Argentínát tényleg még becézni sem tudom. Ti mit gondoltok? Mondjuk igazából nem értem mért baj ha hosszú, esetleg azért mert nem tudok rákiabálni? vagy nem tudom
2012. febr. 3. 21:37
 1/10 Mailerdeamon ***** válasza:

A lónak tökmindegy, mi a neve. Szerintem szép nevek, jól hangzanak, bár Texasnak én csak western típusú lovat tudnék hívni.


Becézni mindent lehet: Ari, Argó, Csicsi, Csika, Csikasz. :)

2012. febr. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én sosem változtatnék lónevet, maximum ha valami nagyon idétlen, olyan, hogy 'Prosti', vagy 'Strici'. (Sajnos találkoztam már ilyennel)

De ha ti mindenképp nevet akartok változtatni, akkor az Argentína és a Chicago szépek, becézni pedig lehet őket:


Argentína: Tina, Tinus, Genti, Argi

Chicago: Gogó, Csikszi


Egyébként miért pont kanca-mén párosítást szeretnétek? Nem lesz gond, hogy sosem tudtok együtt lovagolni?

2012. febr. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Érdemes olyat választani ami hasonlít az eredeti nevükre. Könnyebben megszokják, de végülis mindegy. Az edzőmtől meg igen, azt hallottam hogy lónak két szótagú nevet szoktak adni :)
2012. febr. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ezek nagyon is szép nevek. Amúgy Argentina nekem nagyon tetszik. Ráadásul Argentinusra (a világ egyik legjobb ugóörökítő ménjeinek egyikére) hasonlít. Ha jól tudom van is egy Argentina nevű lánya. Szóval ha egy ilyen világklasszis lónak nem hosszú, akkor neked se legyen. :) Szép nevek! :)
2012. febr. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem, egyáltalán nem hosszúak, legfeljebb akkor, ha a pacák rövidhez vannak "szokva". De am ez is szerintem csak akkor érvényesül, ha a ló már kifejlett ló, és nehéz lenne átszoknia más névre.

A lovardánkban van egy olyan nevű versenyló, hogy First Mission, becézve Misi :) Ő az apukája egy születendő csikónak, és én úgy szeretném hívni, hogy Second Mission, becézve Sammy :D

2012. febr. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszi :) akkor ezek lesznek :D
2012. febr. 4. 18:35
 7/10 anonim ***** válasza:
Földrajzi nevek lovaknak, olyan mintha egy németjuhászt Bajorországnak, pulit Magyarországnak, hullámos papagájt Ausztráliának vagy orangutánt Indonéziának hívnák.
2012. febr. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem inkább a ráró illik egy lóhoz, mivel egy lónév.
2012. febr. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Off: Igen, kedves "a Ráró az igazi lónév"! Minden lovat Rárónak, miden kutyát Foltosnak és minden macskát Cirminek kéne hívni! Hát ez aztán a jó terv! (Félre ne értsétek nincs semmi bajom ezekkel a nevekkel, mondjuk a Rárót kicsit "furcsának" találom...) Ja és el ne felejtsük, hogy ezentúl minden gyerek neve Kis Pisti legyen! Mert az egyszerű és megszokott! (semmi bajom a Kis Pistikkel, csak ez jutott eszembe)

On: Nekem tetszenek ezek a nevek, új névhez szoktatni egy lovat nem nehéz, mivel alapjáraton azt jegyzik meg, hogy hogyan szólítják őket, nem fognak arra gondolni, hogy Úristen, engem eddig nem így szólítottak, most mi lesz!. És tényleg lehet őket becézni is. :)

2012. febr. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Prokco. :

nekem a kutyusomnak is Tokió a neve, 5 évesen is a macskámat Egyiptomnak hívtam.. hát nekem ezek a földrajzi nevek tetszenek és kész :)

2012. febr. 11. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!