Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kinek van ügető lova? És...

Kinek van ügető lova? És milyen lovaglásúak általában?

Figyelt kérdés
Mert lovat szeretnék venni és most nézegetem a lovakat és nagyon megtetszett egy ügető mén de különösebben nem ismerem ezt a fajtát és aki ismeri ezt a fajtát vagy ilyen lova van kíváncsi lennék azok véleményére! Nekem lovaglás céljából kellene! Tereplovaglás, kis ugrások végül is hobby lónak szeretném.
2012. febr. 4. 15:23
 1/10 Mailerdeamon ***** válasza:
49%

Mént hobbira nem tartunk, ha megveszed heréltesd ki azonnal.


Milyen idős? Pályán futott? Belovagolt? Az ügetőket rendesen át kell lovagolni, ez nagy kihívást jelenthet, mert az egészet az elejéről kell kezdeni. A mozgásuk általában feszes, sietős, a lovas számára kényelmetlen. Már önmagában a helyes vágtába beugratás is kihívást jelent, magáról az átlovaglásról nem is beszélve. A magam részéről biztosan nem vennék ügetőt.

2012. febr. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem volt szerencsém lovagolni ugetö lovon. A lovarda vette az ugetöröl. Kanca volt, egy kezes bárány. Majdnem megvettem, de terhes lettem, végul egy 5-6 éves kislány vette meg (mármint a szulei vették meg neki). Az ugetése gyors volt, de számomra ngyon élvezetes. Mások hamar kifáradtak rajta. Vágtába eleinte nem akart beugrani. A többiek terepen vágtáztak, én meg ugetve tartottam veluk a tempot. Aztán hamar megtanulta a vágtát is. Nagyon szép sima, kényelmes vágtája volt. Okos kis paci.
2012. febr. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Volt ügetőnk, egy kanca. 2,5 éves korától volt nálunk, és hihetetlenül jólelkű ló volt. Belovaglásnál sem cirkuszolt, és nagyon rendesen viselkedett. Persze nevelés kérdése is az egész. Nem lehet általánosítani, hiszen lova válogatja, hogy milyen vérmérsékletű egy adott ló, és nem fajta. Mént venni mindig nagy macera, főleg első lónak. Nem azt mondom, hogy tutira egy őrjöngő egyed lesz, de a mén az mén. Azok között is vannak rendesebbek, és csődörösebbek. Ha kiakarod heréltetni, akkor az még plusz macerával jár, és egy fél évig még ő nem lesz tudatában, hogy a golyók már csak dekorációk, szóval még nagyon is csődörnek érzi magát.
2012. febr. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is lovagoltam már ügetőn, egy kb 10 éves kanca volt/van, nagyon kedves, barátságos, szerethető ló, viszont a gazdája nagyon sokat dolgozott rajta, hogy egyáltalán vágtázzon, és sokszor rohant, vagyis amikor én ismertem, akkor alig lehetett megfogni, mostmár biztosan jobb, de tényleg sok munka, és tapasztalt lovasoknak való az átlovaglás, nem csak úgy veszek egy MÉNT, aztán ÁTLOVAGOLOM.... Szerintem inkább keress egy herélt vagy kanca kisbérit hobbyra, ugrani is tudnak, terepre is mehetsz vele...:)
2012. febr. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem ügető kancám van. Állítólag az ügetők nagyon okosak, ez nálunk így is van.

Ő volt kvalifikációs versenyen, utána lekerült az ügetőről, de nem foglalkoztak vele. Én most lovagolom be. Rettentő okos, és ügyes. Egy gond van: a vágta. Mert ugye az ügetőket verik, hogy ne ugorjanak vágtába. Most ezzel szenvedünk, de így is haladunk.

Amúgy kis x-et, meg 40-50 cm-es akadályt ugrottunk már, a járóiskolát imádja. És a díjlovagláshoz is alkalmas lesz a feje is.

De ez mondjuk nem feltétlen minden ügetőre jellemző.

Ha gondolod, írj privátot, és ott konkrétabban is válaszolok, ha van kérdésed tapasztalaról :)

2012. febr. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: Te honnan veszed, hogy verik az ügetőket, hogy ne vágtázzanak? Ez marhaság... Ha nem értesz hozzá /már az ügetőhöz mint sport/ akkor nem érdemes hamis, általad elképzelt dolgokat kijelenteni, mert úgyis lesz valaki, aki ért hozzá, és kiokosít. :)

Ha elugorja magát valamelyik ló, akkor egyből és határozottan van visszavéve, hogy tudja, nem szabad vágtázni, de szó sincs verésről. (Ezt átlagban mondom, természetesen mindenhol vannak szélsőséges kivételek)

Sőt, a jobbján nyereg alatt és fogatban is idomított ügetők pontosan tudják, hogy nyereg alatt szabad vágtázni, kocsiban viszont nem.

Nekem is ügetőm van, nagyon tanulékony, jófejű, okos :)

2012. febr. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Elnézést, ha kicsit bántóan fogalmaztam meg, csak úgy "rosszul esett".
2012. febr. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

én is lovagoltam ügetőt még régen, de az már rég át volt lovagolva. az ügetése rettenetesen kényelmetlen volt, a vágtája viszont fantasztikusan kényelmes!

de mént én se ajánlanék, csak ha kiherélteted azonnal. a herélés után kb másfél-2 hónap, mire "megtisztul a hormonoktól".

viszont aki azt írta, hogy vegyen egy kisbérit, azzal azért nem teljesen értek egyet, mert persze a kisbéri szuper univerzális ló, bár nem teljesen értem, hogy miért lett hirtelen nagy divat és miért ajánlgatja itt mindenki, de jelentős különbség, hogy egy tisztavérű, sütött, útlevéllel rendelkező belovagolt kisbéri kb 3-4-szer annyiba kerül, mint egy ugyanezen kritériumoknak megfelelő ügető...

de nem szabad elcsábulni, nagyon olcsónak tűnhet egy szép ügető mén, de el kell fogadni, hogy a ló ára csupán apró töredéke annak az összegnek, amit élete során rákölt az ember.

2012. febr. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Egyik ismerősömnek van ügetője, kb 5 éve vannak együtt, a ló a versenypályáról jött le, mikor megvette, nagyon nagy szíve van, de nehéz vele lovagolni. Ugrani ugrik, de régen vágtázni egyáltalán nem tudott, rengeteg munka van benne, és még most sem tökéletes, illetve terepen hazafelé rohanós, de arról sok türelemmel le lehet szoktatni. Összességébenn aranyos ló, de nehéz vele.
2012. febr. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti! Egyáltalán nem lett divat, csak az alaptermészetük pont megfelel egy kezdőnek, vagy hobbilovasnak, aki nem akar 150-eket ugrani, sem galoppra menni, de lovagolgathat vele bent, vagy terepen, általában jófejek. Viszont (a kérdezőről nem derült ki, milyen tapasztalt) egy kezdőnek egy mén, ráadásul egy ügető szerintem egyáltalán nem való, tekintve a nemét, és azt, hogy az átlovagláshoz is tapasztalt lovas kell. Arról nem is beszélve, hogy mekkora macera kiherélni egy lovat, legalábbis ha lenne választásom, inkább már egy heréltet vagy kancát vennék, ha nem szeretném megtartani ménnek...
2012. febr. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!