Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagyon mozog a lábam tanügetés...

Nagyon mozog a lábam tanügetésnél? (bőv. )

Figyelt kérdés
Ha tudtok, linkelnétek videókat lovasokról, akiknek nagyon mozog a lábuk tanügetésben, mármint az alsó lábszár, és akinek nem, vagy akinek elfogadható kategóriába sorolható?:) Köszönöm! (Tudom, hogy a google a barátom, de sajnos most elment síelni, és különben is, nem keresni nem tudok, hanem megállapítani nem tudom, hogy mikor jó)
2012. febr. 6. 17:25
1 2
 1/11 Mailerdeamon ***** válasza:

Nem mindegy hogy hogyan mozog, ahhoz látni kéne. De itt van két videó:


http://www.youtube.com/watch?v=feTnySME7EM

http://www.youtube.com/watch?v=onTwAMQLAe4

2012. febr. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Viszonyítási alap kell, nekem:) Köszi a videókat!
2012. febr. 6. 19:14
 3/11 anonim ***** válasza:
54%

őt tekintheted etalonnak :) szinte csak függőlegesen rugózik bokából, erre kéne törekedni


http://www.youtube.com/watch?v=NZ8H1mtj30E


ez is elég korrekt: (sitting trot)


[link]


rosszról most így hirtelen nem találtam, a kislányok szerelemvideót meg nincs energiám végignézni :D

2012. febr. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek:)
2012. febr. 6. 19:20
 5/11 Mailerdeamon ***** válasza:
A félreértések elkerülése végett a második videót a negatív példának szántam. :)
2012. febr. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, gondoltam:)
2012. febr. 6. 21:18
 7/11 A kérdező kommentje:
De amúgy neki hogy mozog annyira?:S Ennyire még nekem sem mozog, pedig enyhén szólva sem mondanám magam jó lovasnak...
2012. febr. 6. 21:19
 8/11 anonim ***** válasza:

A második videójában azért mozog annyira a lány lába, mert bemutatja, hogy hogy kéne mozogni.

Rájátszik, eltúlozza a mozdulatokat, hogy aki nézi a videót, az lássa, hogy mit kéne. Nem ennyire mozogni nyilvánvalóan, de így látják, hogy mije mozog, és milyen irányba.

Szóval az negatív példának nem jó.

2012. febr. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Mailerdeamon ***** válasza:
100%

Előzőnek: nem igazán értem a mondandódat a megfogalmazás miatt. A lovas azt mutatja meg hogy hogyan NEM szabad ügetni és hogy mit NEM kéne csinálnia a lovasnak. Tehát maga a negatív példa.


Egy kezdő lovas is hasonlóan kapálózik a nyeregben az első ügetések alkalmával, bár igazán demonstrálhatta volna a szék- vagy villaülést, a lábnak a kengyelbe való belecsúszását, majd azt követően a kengyel elvesztését is. :)

2012. febr. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

az előzőnek mondom, dehogynem jó negatív példának, igaz ezen hajtja a lovat, nem "eltúlozza" de ennyire nem szabad a lábnak mozogni nem szép és nem jó, egy versenyen ezért simán lepontozhatnak miatta. A második videót nézni is rossz. És ha igaz is lenne hogy eltúloozza, akkor sem úgy héne mozogni, csak a boka, és nyúlnia a vádlinak...

remélem segítetem:)

2012. febr. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!