Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovaknál a kehességet...

A lovaknál a kehességet kilehet gyógyítani?

Figyelt kérdés
Ha tudtok róla valamit, vagy örökös betegség írjátok, le mert nálunk van egy papírozott KWPN kanca..12-éves egy 2-hónapja vettük..és először az első pár napba nem köhögött..és azóta már köhög...külön gyógyszer kúrát kap akkor inhalátor...és még sokkal több gyógyítást próbáltunk rajta...Nem tudom...mikor megvettük nem volt vele semmi..még az állatorvos is megvizsgálta, de szerintem benyugtazták a lovat, vagy valamit adtak neki, h ne köhöglyön..szerintem ez kehesség...mert elég sokáig köhög..nem tudom...mit ajánlatoké valami hatásos gyógyítás...mi mindent megcsinálnánk, h meggyógyítsuk..mert egy igazán aranyosh nyugodt ló...szépen bevan tanítva...ugró ló...Szóval valami köhögésre, vagy talán kehességre van valami gyógyszer? Nem tudjuk mi sem, h kehes vagy csak megfázott...De a szénája sem poros gyógynövényt kap...vagy mi a tünet e kehességre? És még kapott szurit..:/..Jajj rem kigyógyítható...Köszi előre is a segítséget...csak kérlek normális válaszokat kérek..ne olyat, h te ronottad el a lovat, rossz lovat vettetek..mert általában én elég szép kritikálkat kapok..néha..és ez eléggé bántó :/
2012. febr. 10. 14:37
 1/9 A kérdező kommentje:
De én nem vagyok állatorvos...de egy pár állatovos..+lovas azt mondta, h régebbi megfázás ez...maradndó...vagyis vaalami lerakódott a tüdejében...vagyis...még nem lett az előző megfázása rendesen kigyógyítva...de sokak szerinte nem kehesség...hát kögö, folyik az orra, de ha kint van a alevegőn akkor abszolútt nem köhög...vizes szénát is kap...nem tudom...sokat köhög bent :/
2012. febr. 10. 14:41
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem gyógyítható, de enyhíthető, illetve tünetmentessé tehető. Nagyon ügyelni kell, hogy ne legyen poros a széna, de nagyon poros karámban se legyen, alomnak forgács vagy fűrészpor helyett szalmát érdemes alkalmazni. Injekció kúrával lehet enyhíteni. Attól függ a munka is, hogy milyen stádiumban van. Egy jó, lovakban jártas állatorvos felkeresését javaslom, aki felügyeli aló állapotát.


Nekünk még nem volt kehes lovunk, de itt találkozhatsz egy két sorstárssal, ők talán tapasztalat útján többet tudnak segíteni, mint itt.

[link] itt a fórumok közt Lóbarátok fórumai > Lovas fórumok > Lovak és egészség > Kehesség

2012. febr. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Esetleg egy endoszkódos vizsgálat segíthet a megállapításban. Sokan adnak Fluimucilt, illetve ACC200-at a lónak, erről azért érdemes lenne megkérdezni az állatorvost. Addig is amennyit csak lehet legyen kinn a levegőn a ló, szénát, takarmányt vizezni.


Amint lehet keress fel egy megbízható állatorvost, aki ért a lovakhoz és kehességet is látott már. Az első két stádiumban még visszafordítható, tartható az állapot, de ha súlyosabb, akkor lehet, hogy csak hónapjai vannak vissza, jobb esetben 2-3 év.


előző voltam.

2012. febr. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Mailerdeamon ***** válasza:

Először is: állatorvos, hogy legalább tudjátok mivel van dolgotok. Megfázásból is lehet kehesség. Ha már napokkal a vásárlás után kezdett köhögni feltétlenül nézessétek meg állatorvossal. A kehesség szavatossági hiba, amennyiben az orvos igazolja hogy a betegség a vásárlás előtt kezdődött úgy az eladó köteles visszavenni a lovat és visszafizetni a vételárat. Elképzelhető hogy a vásárlás idejére jobb állapotba hozták hogy ne köhögjön, vagyis átvertek.


Ha meg akarjátok kehesen is tartani arra már jó dolgokat írtak az előttem szólók. Pormentesíteni a karámot, a zabot, a szénát, lehetőleg kerülni a boxos tartást. Gyógynövények is segíthetnek szinten tartani ezt az állapotot. Meggyógyulni már nem fog, nyáron többet fog köhögni, télen kevésbé, vigyázni kell vele munkában is, tehát nem biztos hogy arra a célra - akár csak hobbira - alkalmas lesz amire vettétek, ezenkívül némi többletköltséget is jelent a tartása - amellett, hogy tulajdonképpen csak idő kérdése és nem lesz használható semmire.

2012. febr. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a segítségeket, így teszünk majd, a karám nem poros, és szalma van alatta, a széna meg levan vizezve :)
2012. febr. 10. 19:38
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát már 12-éves a ló, egy pár ember, orvos szerint nem kehes csak az előző megfázásból maradt neki valami, de ugye nem pusztul el ez miatt? Ha kehes lenne:/?
2012. febr. 10. 19:41
 7/9 A kérdező kommentje:

De ő nem annyira vészes, kint nem kühög, ha kukoricát eszik akkor köhög...meg, ha inkább bent van, és lehet az is, h csak valami lerakódott a tüdejében?

De hogy értetted, h pár hónapjai vannak hátra? Elpusztulhat?..

2012. febr. 10. 19:43
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha a kehesség nincs megfelelően kezelve akkor halálos. Sőt sokszor még akkor is, ha mindent megadsz neki, akkor se 100% hogy ne fordulna hirtelen rosszabbra az állapota. Injekciókúra általában szteroid kúra.

Kérdezz meg több állatorvos is, mi a véleményük, amúgy tényleg hasznos lenne egy endoszkópos vizsgálat, mert abból több minden kiderül, mint hallgatózásból.

Figyeld a lélegzését egy egészséges ló kb 12-t lélegzik/perc nyugalomban, ha ennél több pl 30-40 akkor ez már keltsen gyanút, meg ha látod, hogy nagyon mozog a hasa (erőlködik), vagy tágabbak az orrlyukai a szokásosnál tágabbak. Na meg a köhögő rohamok... Ha már azok is jelentkeznek, akkor már tényleg lehet hívni a dokit. Kérj vizsgálatot!

2012. febr. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
OK!
2012. febr. 10. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!