Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi időbe telik egy profina...

Mennyi időbe telik egy profinak, mire flkészít egy csikót egy ugróversenyre?

Figyelt kérdés
a négy éves lovaknak kiírt versenyekből arra következtetek, hogy egy év elég, hogy nulláról felhozzanak egy lovat B1es szintre. De mennyi idő, míg egy megfelelően idomított, de ugrásban kezdő lovat egy profi felkészít?
2012. febr. 13. 11:53
 1/5 Mailerdeamon ***** válasza:
Én csak tippelni tudok, lótól (pl. mennyire szívesen ugrik, milyenek a tapasztalatai) és lovastól (pl. mennyire akarja gyorsan elintézni a munkát) is függ. Szerintem két-három hónap elég ahhoz, hogy ilyen kis pályát tudjanak lovagolni, ha a ló már ismeri a ugrást és nincsenek lovaglásbeli problémái.
2012. febr. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Néhány hónap alatt el lehet jutni odáig (3-5 hónap). De ez nem jelenti azt, hogy a ló készen is van és mindent tud, csak annyit jelent, hogy alapszinten be van lovagolva és képes B1-ben körbeérni.
2012. febr. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Rebce ***** válasza:

Először is attól függ, mit értesz azon, hogy nulláról. Ha teljesen nyers a csikó, akkor felejtős a pár hónap. Ha már be van lovagolva síkon (megvan az egyensúlya, tud egyenes vonalon közlekedni, veszi a segítségeket, mindhárom jármódban biztosan közlekedik), akkor el lehet kezdeni vele ugrani. És akkor jön az, hogy milyen képességű, mennyire szívesen ugrik, milyen gyorsan fejlődik. A négy éves lovaknak kiírt versenyek általában 80-90 cm-re vannak kiírva (az első pár), aztán jön az 100-110 cm (B1).

Szóval ha full nyers a ló, akkor rá kell szánni egy kis időt, és persze nem szabad túlterhelni sem, főleg, ha nagy méretű, csontos ló: akkor vigyázni kell az ízületekre.

2012. febr. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
a kérdés pusztán csak elméleti :) ("nulláról"-nál arra, gondoltam, hogy teljesen nyers a csikó - itt csak sejtem az egy évet )
2012. febr. 13. 22:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha úgy nulla, hogy most jött a legelőről, akkor az Reiner Klimke szerint 11. hónap. Ha olvastátok a Fiatal hátasló alapkiképzése c. könyvet (Lovasakadémia sorozat) abban a végén ott is van a teljes edzésterv hónapokra lebontva. De persze ehhez tényleg vérprofi lovas kell.
2012. febr. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!