Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek lehet úgy lovagoln...

Szerintetek lehet úgy lovagolni, hogy az utolsó gerinccsigolyám nincs megcsontosodva?

Figyelt kérdés
Az ortopédus azt mondta, hogy lehet, sőt jó tesz neki, viszont két orvos azt mondta, hogy nem jó, mert rázkódnak a csigolyák.Nagyon kétségbe vagyok esve, mert még csak 12 éves vagyok és nem hogy most szeretnék lovagolni, de nagy koromban is ezzel a sportággal szerettem volna foglalkozni. Légyszíves segítsétek! :,,,(
2012. febr. 26. 14:29
 1/8 anonim ***** válasza:

ha az ortopédus azt mondta, akkor biztosan lehet! Hiszen ő ért hozzá! :)Nekem gerincferdülésem volt, és arra is nagyon jó. Ha rázkódnának a csigolyák, akkor az egészséges gerincnek sem tenne jót, nem? Különben is a lovaglás harmonikus mozgás, és járás vagy futás közben is rázkódna annyit a gerinced.


Úgyhogy szerintem lovagolj csak nyugodtan! :)

2012. febr. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen tudja az ortopédus. Kérdezz meg egy másikat is. Lehet, hogy ő foglalkozik ezzel, a másik két orvos nem, viszont lehet, hogy rossz ortopédusnak, láttunk már olyat.

Menj el több ortopéd orvoshoz is, és úgy dönts, nehogy komoly baj legyen.

2012. febr. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdezz meg egy Lovasterapeutát (lovasterápia oktatót), Ő lovakkal foglalkozik, tehát tudja mi / hol / mennyire rázkódik, és meg fogja tudni neked mondani, hogy lovagolhatsz-e, hiszen az anatómiához is értenie kell ha beteg, sérült gyerekekkel foglalkozik.
2012. febr. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tényleg inkább egy lovasterapeutát kérdezz meg!:) Attól, hogy valaki orvos, tényleg nem biztos hogy tudja, hogy úgy belemenőleg milyen is a lovaglás... Egyébként nem tudom, hogy rázkódik-e... Mármint pl tanügetésben biztos "rázkódik", de nem hiszem, hogy könnyűügetésben annyira rossz lenne, hiszen ha belegondolsz, olyan, mintha egy székre ülnél le, meg állnál fel... De ha mástnem, lépni tudsz, nem hiszem, hogy az annyira rossz lehetne, de tényleg inkább kérdezz meg egy lovasterapeutát...


Egyébként ez a nincs megcsontosodva dolog ez rendellenesség? Vagy senkinek nincs ebben a korban? Bocs, de ezen a téren nagyon nem vagyok tájékozott:$

Egyébként ha később rendben lesz, és lovagolni szeretnél, attól addig, amíg rendben lesz a gerinced, járhatsz lovak közé, ápolhatod őket, sőt, ha nem lesz jó a hátad később sem, attól még lehetsz te is lovasterapeuta, elméletben tudhatod, hogy mit kell csinálni, és azért a terápiás lovak elég higgadtak, nem kellenek drasztikus dolgok hozzájuk:)

2012. febr. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, milyen az, hogy nincs megcsontosodva... azt viszont tudom, hogy nekem nincs összecsontosodva, vagyis nyitott. Nem is az utólsó, hanem keresztcsontnál. 25 éve lovazok, versenyzek, edző vagyok... :-)
2012. febr. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nagyon aranyosak vagytok! :-)

Amúgy ez egy születési probléma, azt mondták minden 6. embernek van. :/ De most egy kicsit megnyugodtam, hogy nem kell most rögtön abbahagynom a lovaglást. Még egyszer köszönöm! <3

2012. febr. 27. 17:14
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor olyasmi lehet neked is, mint nekem. Persze kérdezz rá szakembertől, de szerintem nem gáz. Nálam nem okozott gondot, sőt! Amikor ortopédorvos megállapította, hogy ez a problémám van, azt mondta, nem kizárt, hogy a lovaglás árthatott valamennyit, viszont pontosan a lovaglás miatt olyan erősek a gerinckörnyéki izmaim, hogy teljesen tehermentesíteni tudják a problémás csigolyát, tehát összességében azt mondja, többet használtam magamnak a lovazással, mint amennyit ártottam. Szerinte ha nem lennének olyan brutálisan erősek a hátizmaim, komoly fájdalmakat okozhatna a dolog, így viszont köszi, jól vagyok!
2012. febr. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi :)
2012. febr. 27. 19:32

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!