Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Meddig lehet a sörényfonás...

Meddig lehet a sörényfonás benne a sörényben?

Figyelt kérdés
Befontam egy ló sörényét 4 napja és be is bogyóztam. Igaz a bogyók 1,5 nap után szétjöttek de nem baj, a fonatok megmaradtak. A lónak a sörénye két oldalra dől és szeretném egy oldalra szoktatni. Mennyi ideig maradjanak benne a fonatok? Én Úgy gondoltam 1 hét után szétszedem neki.
2012. márc. 18. 12:47
 1/4 anonim válasza:
58%
Mi is egy oldalra szoktattunk, mi 4-5naponta újrafontunk. Szerintem maradhat egy hétig is, csak figyelj rá, hogy ha kezd szétcsúszni akkor fond inkább újra, mert ha becsomósodik a fonat akkor vághatod az egész tincset... (tapasztalat) :)
2012. márc. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%
Az én lovamnak majdnem az egész sörény jobb oldalra állt, csak két tincs kb balra. Hozzáfontam egyik vasárnap, jövő héten szombaton mentem csak le hozzá, akkor kiszedtem, és az óta rendben van. Szóval az egy hét az okés szerintem.
2012. márc. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]

Fonhatod így is, így biztosan egy oldalra fog állni, viszont ha rövidebb a lovad sörénye, könnyen szétcsúszik, valószínűleg csak a hosszabbaknál működik... (Tapasztalat, az enyémnek nem volt olyan rövid, kb 8-10 centi, és mégis szétcsúszott:S)

2012. márc. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos csak pénteken tudok leghamarabb kimenni hozzá. :)

15 fonat van. Közép hosszú a sörénye és jó erősek a szálak.


Utolsónak amit linkeltél azt is kifogom próbálni. :)

2012. márc. 18. 19:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!