Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ezt látnotok kell! (? )

Ezt látnotok kell! (? )

Figyelt kérdés

olyan szomorú! :'( az ilyen embereket akasztani kéne!! hogy képesek ilyet tenni szegényekkel?! én a videón elsírtam magam :'(...

csak az nézze meg aki kibirja a szomorúságot és az igazságtalan hülyeségetet!

http://www.youtube.com/watch?v=mT5bWoLOYL4&feature=related


2012. márc. 21. 20:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
ilyen szöveget énis írok, 3perc alatt váltogatódott 3 kép és 1x bevolt vágva egy beteg meg egy elesett ló. ezen tényleg sírni kell-.-
2012. márc. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
ez a videó szörnyű. főleg a minősége..
2012. márc. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%
Sajnos vannak ilyen emberek, akik vágóhídra küldik a jószágot. Na meg ott is csak dolgozik valaki, akinek az a munkahelye.. szomorú
2012. márc. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
43%

A videó tényleg eléggé rossz.


De különben a (sötét) középkorban például tilos volt lovat levágni (és enni). (És a világháborúkig tabu is maradt a lóhúsevés.) Magyarországon sokáig csak egy bizonyos betelepedett népcsoport ette a lovat (most nem írok pontosat, mert rasszistának tartanának.) Innen a mondás: "Magyar ember nem eszik lovat."

2012. márc. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
27%
Ezen mi a szomorú? Gagyi kamu történet. Mindemellett ha a ló ledobja a lovast, az meg kinyiffan, akkor teljesen normális, hogy a lovat is leölik. Hiszen egy szülő mért is költete súlyos tízezreket arra az állatra havonta, ami kinyírta a gyerekét?! Teljesen nonszensz. Ez van, ne harapd a kezet ami etet!
2012. márc. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
22%

"magyar ember nem eszik lovat" de eszik, világ életében evett. Amikor még a sztyeppén lovagoltak nem csak a tejét itták, hanem felhasználták a bőrét is, és a húsát is megették. Sőt ma is van piaca a lóhúsnak.

Én is lovagolok, szeretem a lovam. Amúgy ma már árammal ölnek lovat, nincs kínzás előtte meg ilyenek (normális vágóhídon).

2012. márc. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem ez szomorúbb történet,de lehet ez is csak kreált és nem igazi: http://www.youtube.com/watch?v=T5muZkKopvA&feature=related Ezzel nem azt mondom,hogy a kutyák jobbak,mint a lovak,meg sajnálatra méltóbbak,csak jobban meg lett csinálva szerintem ez a videó,bár én ezen se tudtam elsírni magam. Csak ezen,mert szerintem igazi :(

[link]

2012. márc. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 alice_L ***** válasza:
0%
Tomény negéd.
2012. márc. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
69%

# 6

Bizonyára te is észrevetted, hogy középkorról írtam, ami jelen esetben azt jelenti, hogy az államalapítástól számítva. Mivel akkor vonatkoztak a magyarokra is az Európai törvények, és akkor vettek át újabb szokásokat.


A keresztény Európában Winfried Bonifatius 715-ben megtiltotta a lóhúsevést. Később pedig mindenféle lóáldozatot is megtiltottak.

2012. márc. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%

Na látom már a hülyéknek (már mint a lovak iránt hülyék) most is sikerült feleslegesen ideírni. Azért mert a ló ledobja a lovasát attól még nem kötelező , hogy meg is haljon a lovas... És az esetek többségében a lovas a hibás , hogy leesik. Mindenkinek számolni kell ezzel, senkit sem kényszerítenek a lovaglásra, aki viszont csinálja az saját felelősségére.

Egy olyan EMBER , aki normálisan tud gondolkodni és vannak érzései az nem viszi a lovát a vágóhídra.Pláne minden ok nélkül, meg ilyen szarságért , hogy ledobja.

2012. márc. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!