Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikortól lehet?

Mikortól lehet?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves csikóm(születése óta én nevelem) és elkezdtem rá 2 hetente ráülni csak 5 percre hogy szokja hogy van valami a hátán. (nyereg alatt is szépen megy, de szőrén jobban szeretek lovagolni). ugye mivel csak szoktatom a súlyhoz ezért csak lépésbe megyek vele. mikortól lehet vele több időt menni??és mikor kezdhetek vele ügetni??

2012. márc. 30. 18:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 2 évesen korai.
2012. márc. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Hát ez elég szomorú , hogy így csinálod. Normál esetben egy lóra 3 éves kora előtt NEM ülünk rá. 2 évesen még nincsen eléggé megerősödve , kifejlődve csak megroppan a háta. A belovaglást amúgy sem úgy kezdjük , hogy rögtön ráülünk, hanem futószáras alapozó munkákkal kell elkezdeni.De gondolom neked erről hiába beszélek, őszinte leszek : Ha ennyit értesz hozzá akkor kérj meg valakit aki belovagolja vagy add el a francba Mind a 2 opcióval megkíméled a lovat a teljes tönkremenéstől és szenvedéstől.
2012. márc. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%
2 évesre nem ülünk fel,én a lovamat 4 évesen kezdtem el belovagolni
2012. márc. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%
Sajnálom azt a lovat...
2012. márc. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
36%

Elviekben egy csikót két évesen lehet elkezdeni futószárazni, nyereghez szoktatni. Három évesen lehet ráülni, hevederben, és csak lépésben, úgy hogy valaki vezeti.Ezt jó ideig el kell ismételni. Ez után elkezdhetsz lovagolgatni, csak lépésben, olyan negyed óráig. Ezt is meg kell ismételni jó párszor. Utána, ha szépen meg, el lehet kezdeni ügetni, és rövidebb kilovaglásokra járni, több lóval.

Ennyit tudok erről, remélem, hogy segítettem.

2012. márc. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%
ha ilyen fiatal korában már ráülsz akkor késsőb ez sok gondot fog okozni ! Láttam már olyat ,hogy valaki 2 évesen belovagolt egy lovat sajnos mivel olyan fiatal korában nyomás érte a hátát kicsit beesett idősebb korára és fájdalmai voltak ezért hát nagyon sokszor ágaskodott stb. Általában azért kezdik 3 évesen a belovaglást mert akkora a ló minden csontja elég erős lesz ahoz h elbirja a nyomást ha ez fiatal korában történik akkor a csontok nem tudnak megerősödni igy fájdalmai lehetnek a lónak . Én azt javaslom h most inkább ne ülj rá majd 3 éves korától csak
2012. márc. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

2 éves csikóra nem ülünk rá! Te se dolgoztatnál egy gyereket. Ráérsz 3-4 éves korában belovagolni, addig pedig légy türelemmel. 2 évesen bőven elég, ha tud futószáron menni. Aztán majd 3 évesen lehet szépen a hátizomzatát erősíteni, majd lassan terhelni.


Meg lehet nézni jó pár olyan lovat, melyet túl korán lovagoltak be, jellemző a beejtett izomtalan hát, ez hozza magával a szár ellen menést, esetleg hátfájást és az ebből eredő sántaságot. De az ízületek korai tönkremenetele is észlelhető.


Türelemmel legyél, legyen elég, hogy futószáron elkóricál, aztán majd egy év múlva már lehet kicsit komolyabb a munka.

2012. márc. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2-2,5 évesen elég elkezdeni futószáron dolgozni vele, 3 éves kora előtt nagyon nem kéne felülni rá! A csontjai károsodhatnak tőle, később nem lehet majd emiatt lovagolni.
2012. márc. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Két éves csikóra nem ülünk rá! Nincs eléggé megerősödve a gerince, és nem is alapoztál rá vele a dolgora futószáras munkával! A belovaglás nem úgy megy, hogy nekiesünk mint bolond tehén az anyjának, hanem ki kell dolgozni egy pontos edzéstervet, de a két év még nagyon korai! Egy két éves csikónak normál esetben egész nap a legelőn kéne koslatnia, oké pucolgatni, szeretgetni lehet, de felesleges elkezdeni a belovaglását. Három éves korban kell elkezdeni vele a munkát, addig nem kell nyüstölni.

ne haragudj, hogy így ledózerollak, de ne ülj rá, ne ügess vele, és ne csinálj vele semmit, keress egy jó lovast, aki tapasztalt, nem egy csikót lovagolt már be, és ha elérte a csikód a három éves kort belovagoltathatod vele. Te ne önállóskodj ilyen mutatványokkal, mert tönkre fogod tenni a lovat.

2012. márc. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
32%

teljesen feleslegesek a válaszok és a felháborodások, annyira kamu a kérdés!

biztos csak úgy felülsz egy 2 éves nyers csikóra.

ha születésétől te neveled, tudnod kéne, mikor mit lehet csinálni egy lóval.

2 hetente ülsz rá?

nyereg alatt mégis szépen megy!

mi van?

vagy virtuálisan nevelsz lovat?

na akkor is rossz a szisztéma!

keress egy szakembert, akitől megtanulhatod hogyan kell belovagolni egy lovat!

mert ezt a gyakori kérdésekből nem lehet!

2012. márc. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!