Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kit terhel a felelősség? Ti...

Kit terhel a felelősség? Ti nem lennétek idegesek Lótulajdonosok? Meddig fog tartani a pihenő kb?

Figyelt kérdés
Bértartásban volt a lovam,most egy hete hazahoztam ide,ugyanis nem látszott rajta lovaglás előtt,hogy baja lenne,de lovaglás közben sántítani kezdett,megnéztem a lábát semmi baja nem volt,az állatorvos megállapította,hogy kijött az ina...a lovardában ahol volt a ló,ott használták az engedélyem, a tudtom nélkül nem tudom mit tettek vele és ráadásul nem is szóltak róla,hogy baj van.
2012. ápr. 8. 20:18
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Azt mondta a lovarda tulaja mikor kérdőre vontam,hogy kellett egy ló nekik,mivel az egyik lovuk lebetegedett és az én lovam volt a legjobb kondiba az egész napos munkához...hozzáteszem a lovam fiatal 5 éves, és ráadásul napi max 2 órát ment eddig, heti 2 pihenőnappal


lehetséges az,hogy örökre sánta marad?


1 éves kora óta nálam van,ha sánta marad,ha nem,akkor se adok túl rajta

2012. ápr. 8. 20:20
 2/13 A kérdező kommentje:
kb. 2 hete van ez így,én szinte aludni se tudok az idegtől+aggódom a lóért
2012. ápr. 8. 20:21
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Mehet a kártérítési per.
2012. ápr. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Hibásak is meg nem is. Hibásak mert a tudtod nélkül használták a lovadat, ez mindenképpen terhelő rájuk nézve. Viszont ha náluk történt volna ez a lóval akkor már lovaglás előtt is sántított volna és észrevehető lett volna rajta számodra is , hogy nincs valami rendben vele. Nyilván ha te nem vettél észre semmit mikor felültél rá , akkor ők sem tudhatták , hogy baja van a lónak így nem is szóltak gondolom én.


Viszont egy 5 éves lónál nem nagyon kéne ilyennek előfordulnia ha normálisan van bemelegítve, nem éri külső behatás, és normálisan arányosan kapja a terhelést. Jó eséllyel helyre jöhet nem feltétlenül kell máris "temetni" de én a helyedben elgondolkoznék azon , hogy a közeljövőben mire érdemes használni ezt a lovat mert nem biztos , hogy elfog bírni nagy terheléseket.

2012. ápr. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

mivel kanca,arra gondoltam,hogy pár évig még hobbilónak használnám,és utána befedeztetném,hogy a csikót majd használjam ugratásra,ugratni akartam volna vele.


Meddig fog tartani a pihenő nála?

2012. ápr. 9. 04:59
 6/13 anonim ***** válasza:

Egy év teljes pihenő legelőn helyrehozza. De csakis az. Egyelőre boxnyugalom, aztán egy évre vidd olyan helyre, ahol legelőn lehet és semmi mást nem csinál.

Nekem az egyik ménemnek jött ki az ina, helyrejött, bár a versenykarrierről már csak álmodhat, arra nem lesz alkalmas, de lovagolható és élvezi is a mozgást, nem fájlalja a lábát, nem sántít, viszont nem is kap nagy terhelést. A boxnyugalom alatt a következőket kapta: amíg fájt is a lába, kétnaponta kapott Finadine-t injekcióban, a krém a lábára pedig: unguentum contra dolorem, heparin inj., venoruton gél, phenilbutason kenőcs - ezekből lett keverve egy krém, naponta háromszor kentem vele. Először le kell mosni a lábát alaposan, megtörölni, szőr ellenében felvinni a krémet, bemasszírozni, aztán tekerd körbe lazán nejlonnal (azért kell, hogy a lába szívja be a krémet, ne a kötés) majd jöhet az istállófásli (vigyázz, hogy jól legyen felrakva).

1-2 hétig így kezeld, majd elhagyhatod az istállófáslit, de még krémezd. Kézen sétálhat ekkor már, de csak lépés, vedd vissza az abrakját, ne legyen baj. Utána mehet legelőre.

Ami a kérdés másik részét illeti: mehet a kártérítési per, neked az életben többé nem lesz a lovad jól eladható (én azt teljesen megértem, hogy nem is akarod eladni, én se adnám, de a bíróságon ezzel érvelj) mert olyan lovat, akinek kinn volt az ina, max. vágóba vesznek meg.

Azon felül, ami az értékcsökkenés, van rengeteg állatorvosi költséged (számlával igazolni kell!), na meg a kiesett lovaglásod, amit ezért máshol kell pénzért megoldanod, miközben a lovat is tartod (akkor is, ha amúgy nem mennél máshová). Szóval igen nagy összegre perelhetsz, tedd is meg! Még akkor is felelős a lovarda tulaja, ha van köztetek olyan szerződés, hogy használhatja a lovadat. Ha meg nincs, becsukhatja a boltot, mert ha elterjed, mit csinált, épelméjű bértartó nem fog hozzá menni. Az meg külön súlyosbító tényező, hogy a sérülésről nem szólt, nem hívott orvost, stb.

Szóval vedd fel a kesztyűt, ne hagyd annyiban semmiképp!!

2012. ápr. 9. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
nem volt a szerződésben,hogy használhatja a lovat,csak én beteg lettem és nem tudtam kimenni a lóhoz,amúgy nagyon az se volt megengedve,hogy a lovász etesse
2012. ápr. 9. 09:09
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdezd meg az állatorvost is,hogy ő mennyi idő pihenést javasol,esetleg kenegetheted neki valamivel./amit ajánl./
2012. ápr. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
a pihenő időt az állatorvostól kérdezd, illetve hogy milyen szereket tudna ajánlani ami esetleg gyorsabb javulást hozhat neki. Szerintem pedig keress egy másik helyet ahol bértartásban lehetne, mert ez a lovarda övön aluli lehet, vagy legalábbis a lovász aki a tudtod nélkül használta a lovadat. Én ezt ajánlom, habár nem tudom hogy melyik lovarda ez. :) És mindenféleképpen kártérítés, per stb. :) én nem hagynám annyiban (azt nem mondom h te ezt teszed) és én is biztos ideges lennék, de most bízni kell abban hogy mihamarabb meggyógyuljon.:) Előre is sok szerencsét nektek! :)
2012. ápr. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
anyám azon csodálkozott,hogy tudom ideg nélkül holt nyugodtan pucolni a lovat,erre mondtam neki,hogy azért mert ha én idegbajt kapok a ló is ideges lesz és fuccs a pihenésnek
2012. ápr. 9. 16:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!