Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Magyar sportló?

Magyar sportló?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek erről a fajtáról? Kinek van ilyen lova és milyen a paci személyisége? :)
2012. ápr. 15. 21:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen lovam van. Bár szerintem és ahogy ez kiderült, minden lónak fajtán belül más a személyisége. Nálunk, ilyen fajtájú lovakból van a legtöbb. Egyik se ugyan olyan.Én már kaptam a lovamtól hideget meleget. Leginkább hideget!! xD

Irtó önfejű, makacs, temperamentumos, csökönyös és tégla.

Ha egyszer valamit kitalált akkor azt senki nem tudja megakadályozni. mindenki mondja, hogy hát de..., hát de..majd én megmutatom milyen egy határozott ember, aztán a vége az lesz, hogy a ló csak a pályán rohangál körbe körbe és csak úgy lehet visszahozni, hogy a lábát felkötjük és az orrára hurkot teszünk. De szerencsére velem nagyon ritkán csinálja ezt, kivéve, ha nem követek el valami bénaságot, mint a múltkor. xD Na mindegy, nem untatlak tovább, szerintem a felmenőktől és a neveléstől függ, hogy milyen a ló. Az enyém már rosszkor került hozzám.

2012. ápr. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem untattál, sőt:) Nekem is ilyen lovam 13 évesen került hozzám most 14 éves.Ő is nagyon önfejű és makacs de ugyanakkor kedves és aranyos:) Vele az a baj ha ráülök legszivesebben elmenne velem a fenébe...xD alig bírom vissza fogni.Nem sokára viszem lovassuliba hogy ott majd megtanulja mit szabad és mit nem, mert ehhez én kevés vagyok úgy érzem.:D Egyébként írtad hogy "mint múltkor" mert mi volt múltkor?:O :)
2012. ápr. 16. 19:18
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen pacim van, 13 éves kis pej kanca. Rettentő önfejű, néha kicsit kezelhetetlen, terepen örömében unalmában és félelmében bakol, de akármilyen idiótán is hangzik de esküszöm vigyáz rám. Mikor érzi, hogy már csúsznék le mindig úgy mozdul aogykell, és ugyan jószokása betorpanni egy egy akadály előtt mindig finoman csinálja :) Mindig tudja meddig feszegesse a határokat, és ugyan még csak 5 hónapja van nálam, de már kb. egy éve lovagolom, és ezalatt egyetlen egyszer estem róla. Szerintem szeretnivaló kis lovak, csak nem szabad hagyni, hogy a fejünkre nőjjenek :) nah én sem ömlengek itt tovább róla, de azért remélem segítettem :)
2012. ápr. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi karácsonykor vettünk egyet. Most 3 éves, még csak futószáron megy. Kanca és nagyon aranyos. A nyerget jól tűrte csak rúgott a hasa alá de nem ugrált meg semmi. Jól kezelhető csak néha felhúzza magát és bepörög.
2012. ápr. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Tudniillik, hogy az én lovamat nem lehet csak úgy sétáltatni kikötőféken magad után mint egy pudlit. Biztonsági kapcsos vezetőszárral akartam kihozni. Ugye az meg funkciójához hűen kiold húzásra. Na a lovamat amikor kihoztam a kapuval foglalkoztam és elbíztam magam mert már nagyon jól tudom kihozni. DE mindig emlékeztet, hogy nem úgy van az, hogy csak akárhogy rángatom őt ahogy kényem kedvem tartja. Elindult a trágyadomb felé ami a karámja mellett van egy méterrel hátha talál valami finom falatot (jellemző...csak a hasa...xDD) én meg vissza akartam rántani és a kapcsot húztam meg. Ő erre elindul a szénabála irányába ami a karámjától olyan 50 méterre van. Belekapaszkodtam a kötőfékjébe és ellentartottam hátha megáll, közbe próbáltam visszakapcsolni de nem tudtam. Aztán hasra estem ő meg berohant az épülő fedelesbe aminek még csak a vasbeton oszlopai állnak. Nagyon megijedtem, hogy nehogy felszúrja magát valamibe. Hoztam egy marék zabot, ő szembe fordult velem és amikor közelíteni akartam arrébb rohant. Incselkedett velem. Gondoltam megint az lesz, hogy nekem is fel kell kötnöm a lábát, de odajött hozzám felkapcsoltam a kötőféket. Megdicsértem. Megint elbíztam magam. :) Elindul a szénabálához, de kapott két nagyot a hasa alá és a fejére a vezetőszárral. Akkor már tudta hol a helye de én még kicsit izgultam, hogy egy nagy adag széna kellős közepéből kell kisétálnom a lovammal.

Szóval ennyi vagyok!! Sose viszem , biztonsági kapcsos vezetőszárral a lovam sehova. Egyébként ő is aranyos tényleg...:) például amikor szőrén ülök rá akkor olyan kis óvatosan üget. Meg ha már meglát akkor jön hozzám. Mindig követ, a karámba, meg lovaglás után általában a pályán lehet egy ideig szórakozni vele. Terepen is ő a legmegbízhatóbb ló. Mondjuk ő csökönyös, néha még a pálca is kevés neki, de már fejlődünk! :)

2012. ápr. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
kedves első, kicsit off, de a lehető legrosszabb dolgot csináltad, azzal, hogy miután odament hozzád, jól megverted. ezután garantálom, még nehezebb lesz megfogni..
2012. ápr. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
igen ezt valóban nem szabad..nem tudja már utólag miért kapta, nem tud a ló igy gondolkozni..összekapcsolja azzal, ha odamegy hozzádd meg lesz szidva/büntetve
2012. ápr. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem akkor, vertem meg amikor oda jött! Mielőtt belekötsz olvasd el rendesen. Megdicsértem akkor amikor odajött, de aztán újra elkezdett menni és akkor kapott a hasa alá a vezetőszárral meg a fejére egyet.
2012. ápr. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hogyne tudná miért kapta... xDD Nagyon is jól tudja, ezért moderálta magát aztán. És ezért nem csinálja meg velem azt amit más lovasokkal igen. Nem nekem kell magyarázni a következetességet!
2012. ápr. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!