Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan üljem ki?

Hogyan üljem ki?

Figyelt kérdés
Hogyan üljem ki szőrén azta gyors ügetést amit vágta után csinál? És mivel a lovamat nem lehet valami egyszerűen vágtáb augrasztani ezért ez az úgymond darabos lábakpkodós ügetés van vágta előtt. Ezt hogyan kell kiülni? Egyszerűen nem tudom mit csináljak. Ha megpróbálok szorítani a ló bőrének lazasága miatt ugye nem sikerül, szóval igazából nem tudom, hogy kéne normálisan szőrén lovagolni!

2012. máj. 14. 16:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyszerű. Amíg bele nem jössz, csinálj kapaszkodót. Ez lehet futószáras heveder alátéttel, de akár egy egyszerű nyeregalátét gurtnis takaróhevederrel is:

[link]


Így, ha kiesel az egyensúlyból meg tudsz kapaszkodni anélkül, hogy leesnél, vagy belekapaszkodnál a lovad szájába.

Aztán majd idővel belejössz :)

2012. máj. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Ha elgurul ügetésben, akkor inkább ülj vissza nyeregbe, és idomíts egy kicsit, hiszen nem siethet el sem beugratásnál, sem felvételnél
2012. máj. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kedves előző: Ez azért nem ilyen egyszerű, már igazad van, alapesetben a ló nem rohanhat bele a vágtába.

De ha például egy ügetőről van szó, akkor a helyes vágta tanítása rengeteg idő, akár több mint egy év, hogy a ló ügetésből röviden be tudjon ugrani vágtába, megtalálja az egyensúlyát és a helyes lábsorrendet.

Ha pedig a kérdező szeret szőrén ülni: Akkor addig nyereg nélkül ne is üljön a lóra? :) Szerintem ez nem optimális.

2012. máj. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne hagyd begurulni vágtába, hanem fogd vissza lassúbb ügetésbe, és ugraszd be vágtába, ahogy nyereggel is tennéd. Elég rövid lábú lovacskám van, elég varrógépes az ügetése, kétféleképpen szoktam kiülni: vagy beülök a hátába idomítóülésbe vagy 2-3 centire kikönnyítek neki és úgyis tartom magam végig, mert a könnyű ügetés felér egy pattogással. Esetleg ha bizonytalan az ülésed, tegyél fel egy nyakszíjat is, amibe kapaszkodhatsz, ha gáz van.
2012. máj. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
kedves harmadik! szerintem igenis egyszerű a dolog, hiszen addig nem érdemes továbblépni, amíg nem tud valamit. ha adott esetben pl a beugratás nem megy tökéletesen nyeregben, akkor miért kellene szőrén gyakorolni, amikor egyébként sem olyan biztos a kérdező ülése? lehet szőrén lovagolni, csak akkor ne vágtázzunk.
2012. máj. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A lovam nem ügető, ennek ellenére beugratása korántsem egyszerű. Amint megérzi, hogy összeszedném a szárakat és beugratnám vágtába, felkapja a fejét így a háta beesik és ügetése kiülhetetlenné válik,az ember csak pattogni tud rajta és elkezdi gyorsan kapkodni a lábait és húzni bele a vágtába. Ennek ellenére akármilyen határozott vagyok és akármilyen egyértelmű, még így se biztos, hogy beugrik. És így megmaradni a hátán nehéz feladat. Más lovon simán ülök, már terepen is volt, hogy szőrén vágtáztam , mert a ló kényelmes volt és készséges. Ez a kiemelkedős és voltizshevederes dolog nagyon jó ötlet köszönöm! És köszönöm mindenkinek :)
2012. máj. 15. 09:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, ülj vissza nyeregbe, és először úgy tanítsd meg rendesen beugrani és a felvételt is. Ha zötyögsz a hátán gyors ügetésben, az neki sem jó: az, hogy beejti a hátát, arra utal, hogy fáj a háta, és ha még zötyögsz is, csak még jobban fájni fog, még jobban be fogja merevíteni, szóval csak még rosszabb lesz. Én addig nem ülnék rá szőrén, amíg nyeregben nem megy vele az ügetés-vágta és a vágta-ügetés átmenet elengedetten. Neked se jó, de neki meg pláne nem.
2012. máj. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!