Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit lehet csinálni egy fülfélt...

Mit lehet csinálni egy fülféltős lóval? Hogyan kantározzuk?

Figyelt kérdés

Ahova járok lovagolni, edzőmnek néha én szerelem a lovakat ha jönnek még mások is lovagolni.

És van egy akit nem tudok felkantározni, mert miután bekapja a zablát és már húznám fel a fülére/fejére, elkezd hátrálni,ugrálni, felcsapja a fejét, ha nagyon nyúznám talán ágaskodna is. Oda nyúltam csak úgy szimplán is a füléhez és nem szereti ha piszkálják.

Mondtam edzőmnek hogy segítsen, nem tudom csak engem szivat-e? Aztán mondta hogy neem, mostanába rákezdett erre, de azt mondja Ő se tudja miért.

Szóval mit lehetne tenni? Le lehetszoktatni? Hogy lehet ráadni a kantárt? Edzőm mivel férfi és jóval erősebb egy gyors igen határozott mozdulattal fel tudta "erőszakolni", de én nem boldogulok vele.


2012. máj. 18. 21:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet rá csináltatni kantárt, amit tarkón lehet csatolni.

Illetve fokozott óvatássággal kantározni, határozottan, de vigyázva a füleire.

2012. máj. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 x) ***** válasza:
Én is láttam már ilyen lovat. Tarkónál kicsatolható kantárt kell venni rá amin nem kell áterőszakolni a fülét. És érdemes lenne megnézetni a fülét állatorvossal csak a biztonság kedvéért.
2012. máj. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Önszorgalomból ottmardhatsz, és kinevelheted belőle. Alapvetően nem bonyorult, fokozatosan, centinként kell ráadni a kantárt, ha nem csinál semmit jutalom, ha igen, akkor újrakezdés. De ez hosszú folyamat, több órába is beletelhet pár napig, nem olyasmi, amit lovaglás előtt pikk-pakk megoldunk.

Edzőnek meg üzenem, hogy nem nagyon kéne flegmára venni, mert lehet, hogy valaki akaratán kívül megtépi a fülét, ezesetben pont neki kéne ezt a hibát kiokítani valakiből, de lehet fájdalom is a hátterében, ezt megint neki kéne figyelnie. Kicsit melózzon már a pénzéért!

2012. máj. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A kantárt sosem erőszakoljuk rá a lóra, azzal csak rontunk a helyzeten, próbálkozni is fölösleges, ha nem akarja, úgysem fog menni.

Türelemmel lehet belőle kinevelni.

Először hagyd is ki a kantárt a buliból, kezdetben azt érd el nála, hogy kötőfékben hagyja, hogy bármit csinálj a füle körül.


Van egy távolodós-közeledős módszer, ami pont az ilyen esetek "gyógyítására" alkalmas.

Körkörösen kezdd el simogatni a nyakát, és haladj fokozatosan a füle felé, lassan, de határozottan. Amint közeledsz a füle felé, és elkezdi megemelni a fejét, vissza ugyanúgy körkörösen a nyakán lefelé. Amikor picit lejjebb tette a fejét, ismét elkezdesz körkörösen simogatni a füle felé. Ezt mindaddig csinálni, amíg nem hagyja, hogy egészen a fülét is nyugodtan meg tudd simogatni.

Ha sikerült, nagyon dicsért meg, és jöhet a kantár.

Ezt jó párszor minden kantározás előtt el lehet játszani, de előre szólok, hogy türelem kell hozzá, jó, ha már 15-20 perccel az eredeti terv előtt nekilátsz, hogy ne kelljen rohanni, ráérjetek szépen, türelmesen.

2012. máj. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. máj. 19. 18:04
 6/6 anonim ***** válasza:
csatold szét a pofaszíjat, felülről óvatosan húzd rá a fülére, majd beteszed a zablát és visszacsatolod a pofaszíjat
2012. máj. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!