Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Minden lovat megbélyegeznek...

Minden lovat megbélyegeznek azonosítás céljából? Vagy alkalmaznak más módszert is?

Figyelt kérdés
2012. máj. 19. 23:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Kötelező a bélyegzés, azt hiszem már elfogadják a csak chip-et is, de még nem elég elterjedtek a leolvasók, ezért érdemes a lovat süttetni (ismerősöm fagyasztani szeretni, tőlünk nyugatra bevett szokás). A bélyegzés alapján állítható ki a szintén kötelező lóútlevél.

Egyedül a frízeket nem sütik, viszont azokat régen ajaktetoválták, most már csak chip van náluk.

2012. máj. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Milyen a fagyasztás, még nem hallottam róla.
2012. máj. 19. 23:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Ugyanaz, mint a sütés, csak nem izzó billogot nyomnak a lóra, hanem folyékony nitrogénbe mártottat. (ahogy az égési sérülés lehet maradandó, úgy a fagyási is)Itthon ilyet még senki sem csinált, de amúgy létező dolog. Igazából aki ezzel akar foglalkozni annak tisztában kell lennie, hogy a -198 fokos anyag nem játék, szakembernek kell lennie.
2012. máj. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tavaly már olyat láttam, hogy féléves korában kihívják az állatorvost, az berakja a chipet és azonnal intézi az állatorvos a lóútlevelet. Féléves korától már minden lónak kell lóútlevél. Azt nem tudom hogy most kiváltják-e a sütést ezzel teljesen vagy csak "ki mit kér" alapon megy. Én biztos a chipet választanám. De gondolom a tisztavérű lovakat ugyanúgy ellátják fajtabélyegzéssel a ménesekben.
2012. máj. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk csak chip van, mert nem szeretjük a sütést. Egy andalúziainál szép és érdekes, de az én lovacskámon nem látnám szívesen a sütést, se a fagyasztást.
2012. máj. 21. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!