Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tegyük fel a lovamat a...

Hogy tegyük fel a lovamat a futóra?

Figyelt kérdés

szombat hajnalban egy órát próbálkoztunk a felrakásával, de sehogy se akart felmenni.

Felszakadt a pártaszéle, meg beverte a fejét a futó szélébe, lett rajta egy mély seb. Mikor hátravágódott, kitépte a vezetőszárat kezemből, ami úgy szétégette a kezemet, hogy menni kellett az ügyeletre, majd hétfőn megyek kötéscserére. Ezek után nem mentünk a versenyre. Mikor egy éve megvettük, 5 perc alatt felment simán a lószállítóra, most egyáltalán nem akart, pedig volt bent zab is. Úgyis megpróbáltuk, hogy mögé húztunk egy futószárat, és azzal próbáltuk felhúzni, de nem sikerült.

Van erre valami csoda ember, aki rá tudja venni a lovat hogy felmenjen?



2012. máj. 20. 13:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon sok ilyen problémás lovam volt már, volt amelyik ennek fejében kötődős is volt, satuféket be és semerre nem lehetett először elmozdítani.

Mivel lóvásárláskor nem nagyon tudtunk időt szakítani a békés módszerre, megismertetés a lószállítóval, így a következőképpen sikerült megoldani a helyzetet:

Két hosszú kötelet erősítettünk a ló kötőfékéhez. A köteleket a lószállítón lévő vascsővön/karikán átfűzve a két kötelet, két férfi húzta a ló két oldalán, közben a lovat biztatjuk hogy menjen és minden lépésnél megdicsérjük , kap egy két falat kaját.Ha nagyon dobálni akarja magát, akkor fel kell gyorsítani az eseményeket, hogy még mielőtt még nagyobb pánikba esik fent találja magát a lószállítón. Ott megdicsérni, megnyugtatni, kaját neki és amikor már minden happy induhatunk.:)

Remélem segítettem.

Viszont ha nem sürget az idő, van időd valahogy megismertetni a lószállítóval. Majd még ezzel kapcsolatban biztos kapsz ötleteket.:)

2012. máj. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Így is megpróbáltuk. Most azt találtam ki, hogy reggeli nélkül, kitesszük egy karámba a lószállítóval, lesz benne kaja meg víz, és ha nem akar éhen vagy szomjan halni akkor felmegy.
2012. máj. 20. 14:04
 3/9 anonim ***** válasza:
Az sem rossz ötlet;)
2012. máj. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez jó ötlet, akartam is javasolni.

Hallottam lóról, amelyikkel felborult a lószállító. Azóta nem a szíve csücske, de felmegy háttal. Ki kell szedni a közfalat, feltolat a ló és rázárják az ajtót, elől bemásznak megfordítják, megkötik.

Amúgy a parellinek pont a hetedik játéka szól erről, a rés játék. Építhetsz egy mozgatható szűkebb lómagasságú folyosót, akár kis szalmabálákból is, ha ezen bemegy, akkor lehet szűkíteni, sőt lefedheted egy ponyvával is. Minden nap gyakorolni kell, bizalmat kell építeni, aztán lehet próbálkozni a lószállítóval is. Emellet megkaphatja oda a kaját is.

Idő és türelem, na meg munka kérdése.

2012. máj. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
hogy vált be a futón etetés-itatás?
2012. máj. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerencsétlen. Lehet, hogy egy életre elvettétek most a kedvét a a futón való utazástól. Nem tudom pontosan, hogy volt ez a futóra való fölráncigálás,de valószínűleg van barátságosabb módja. Például az, hogy vezeted, határozottan elindulsz vele és a vezetőszár mozgatásával állandóan tereled a figyelmét el a futóról. Ha megtorpan, nem ráncigálod tovább , hanem megdicséred. Megpróbálod megindítani, ha nem megy megpróbálod egy lépést oldalra kiléptetni és így újra megindulni. Ha így sem megy, újra visszamentek az indulási pontra és elindultok, egy szál répával egy marék zabbal a kezedben és a ló figyelmét a zabra terelve folyamatosan nyugtatod. Ha lég közelre kerültetek, a futóhoz akkor futószár egyik oldalról másik oldalról, és a két ember elindul szép lassan egyformán befelé te meg elindulsz a lóval felfelé. Erre ha nem ijesztgetik, ráncigálják, és a futószárasok összedolgoznak és minden nyugodt akkor fel kell mennie egy olyan lónak a futóra aki könnyen felment eddig. Érdemes megpróbálni felvinni egy másik lovat aki könnyen felmegy és mondjuk ismerik is egymást, mert így könnyebben felmegy a másik ló után. Bár ha én ló lennék, egy ilyen baleset után soha életembe nem mennék futó közelébe se.
2012. máj. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Megpróbáltuk azt is, amit te írtál, kedves utolsó, a két oldali vezetőszárat, a répásat, a lábak egyenként felrakását(ezek után úgy kinyújt a szállítón mint egy tészta), és a másik ló mellé is megpróbáltuk, de nem ment fel sehogy sem. az etetős itatós dolgot meg nem engedik a lovardában kipróbálni, merthogy az kínzás.
2012. máj. 23. 19:00
 8/9 anonim ***** válasza:
Rés játékkel próbálkoztatok?
2012. máj. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nincs rá lehetőség.
2012. máj. 23. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!