Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy puhítanád meg?

Hogy puhítanád meg?

Figyelt kérdés

Lenne egy olyan lehetőségem hogy kilovagoljak egy lovat egy versenyre.. a gazdija.. ő meg csak extra.. :$

kb. 20km. simán megcsinálom..nincs vele baj.. :)

Nem indokolják meg hogy miért nem akarnak engedni.. de messze van még.. (:

Ma bármit mondtak első szóra ugrottam.. egyéb ötlet?

14/l



2012. máj. 29. 19:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%

Ha nem engednek, akkor ne akarj menni! Fiatal vagy még, alapból nem ismerheted úgy a KRESZ-t, nem lenne felelősségteljes döntés elengedni egy ekkora gyereket egy lóval 20 km-re. Ráadásul lehet, hogy problémás a ló, és nincs hozzá elég tapasztalatod...


Az meg, hogy bármit kértek, mindent megcsináltál, nem ok arra, hogy ilyen helyzetben is elengedjenek... Csak gondolkodj kicsit, hiába tudod te, hogy mennyire tudsz lovagolni, ha a szüleid féltenek, vagy a ló tulaja... Ha az ő felelőssége, én totál megértem, én sem engednélek csak így el.

2012. máj. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
46%
18 éves kor alatt nem is engedhetnek szülői felügyelet, vagy beleegyezés nélkül.
2012. máj. 30. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
46%
én 20 évesen nem lovagolok ilyen messzire egyedül, hiába vagyok felnőtt, hiába a saját lovam mégsem indulok el egyedül, mert történhet váratlan meglepetés
2012. máj. 30. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

1 fogat lesz (felnőtt hajtó!)

5 hátas (egy felnőtt lovas vagy 2)

2012. máj. 30. 13:21
 5/16 anonim ***** válasza:
akkor se biztonságos 14 évesen menned, hisz ismerheted akármennyir a lovat, ahhoz rutin és sok-sok tapasztalat kell, hogy észbe kapj és tudd a bajt megfékezni, megelőzni
2012. máj. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

1-2 éves korom óta lovaglok.

Egy idegbajos hülye a lovam (:D)

Ez egy birka..szóra dolgozik minden.. ötleteket kértem nem kioktatást.. ;)

Tudok lovagolni.. fogattal már versenyeztem is..

És elég sok helyen én léptetem le a lovakat verseny után is.

2012. máj. 30. 15:50
 7/16 anonim ***** válasza:

Én se engedném el a lányomat, mert akármikor történhet bármi, a legprofibb lovas is eshet olyan szerencsétlenül, hogy baja lesz. Örülj inkább, hogy szeretnek és féltenek, ez teljesen jogos.

Az, hogy egy ló általában birka, nem garancia semmire. A legbirkább lóra is rájöhet az ötperc.

Fiatal vagy még, kár lenne érted.

2012. máj. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
48%
az én lovam is egy birka, egyszer lovagoltam vele ugyanígy, ahogy te akarnál most, és szinte egész úton kellett fognom mint a fene, mert idegbajos volt
2012. máj. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

165-ös lovat fogok csikózablával amit más pelhammal.

120 cm-es pónit csak meg birok fogni..

de nem is ez a kérdés..

2012. máj. 30. 19:08
 10/16 anonim ***** válasza:
Ha jól értem nem egyedül mennél. Lovagoltad azt a lovat társaságban terepen? Mind a 3 jármódban? A többiek tudnak rád vigyázni? Egyébként nem tudom ha miden rendben van mért nem engednek el. Ha jól is lovagolsz meg minden. Lehet fél a hangoktól vagy a túl sok idegen ló között megbolondul? Enyém is jámbor lovacska itthon a pályán, a versenyen viszont megbolondul, olyan mintha elfelejtene mindent.
2012. máj. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!