Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha a lovakkal nem tudnak...

Ha a lovakkal nem tudnak szépen bánni, miért nem hagyják őket békén a természetes élőhelyükön?

Figyelt kérdés

El vagyok képedve. Én nem vagyok ló fanatikus, szeretem őket, mint állatokat, de nem lovagolok. Viszont, amiket eddig láttam a lótartásról, az undorít. Egy példa!

Hétfőn elmentünk egy éppen álló lovascsoport mellett (Tordas), és megálltunk lovakat nézni a párommal és a babával. Amit ott láttam felháborított, nem is bírtam nézni, el kellett mennem. Amint nyerített vagy szusszant az egyik ló, már rántottak is rajtuk. Mindenki. A 12 éves pónis kiscsaj is. Kegyetlenül bántak velük, laikus szemmel legalább is. Volt egy férfi, aki rúgta a lova nemiszervét, gondolom, hogy húzza vissza. És vagy ötször nagyon durván megrántotta. Ja és beszélt hozzá közben, ha még egyszer ilyet csinálsz kinyírlak. Undorító volt az egész bagázs. Amint elindultak, egy 30-as nő mondta a lovának, hogy indulj már te b.zi. ????


Nem is értettem! Egy ilyen csodálatos állat, és ezt kell eltűrnie? Ez kínzás! És csak azért, hogy emberek szórakozzanak!!!



2012. máj. 30. 12:39
 1/8 anonim ***** válasza:
én sose bánok így a lovammal
2012. máj. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 x) ***** válasza:
100%

Attól hogy vannak ilyen idióta f.szkalapok azért még nem kell az összes lovast leszólni :)

Amiket leírtál az tényleg elég morbid, de azért laikus szemmel a dolgok néha durvábbnak tűnnek mint amilyenek. Néha igen is figyelmeztetni kell a lovat egy kicsit (persze nem úgy ahogy a leírtad) nem kiscicák ők, ami külső szemlélőnek fájdalmasnak tűnhet, azt van hogy a ló meg sem érzi.

De ettől eltekintve rohadjon meg amelyik ilyeneket csinál a lovával. Én életemben nem rúgtam bele a lovamba (vagyis direkt biztos nem). Kiabálni se szoktam vele. Nem értem, hogy nem veszi pár ember a fáradságot hogy normális kapcsolatot alakítson ki a lovával és ne csak azért hallgasson rá a ló mert fél tőle. Undorító.

2012. máj. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Azt gondoltam is, hogy nem mindenkire igaz, csak sajnálom, hogy a többség ilyen. Én úgy látom, hogy az.

Elhiszem, hogy a lórúgás és harapás veszélyes, halálos is lehet, de én úgy gondolom, hogy akkor hagyni kellene őket szaladgálni a mezőn. Az tény, hogy nekem, aki soha életemben nem ültem lovon, nekem nem hiányozna, és az állatok sem szenvednének.

2012. máj. 30. 16:09
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem minden sportban akadnak sportszerűtlen alakok, akik minősíthetetlen, undorító módon viselkednek. Sajnos mint lovas, láttam már jó pár olyan lovast, hogy az életkedvem is elment, el is mentem onnan, mert nem bírtam nézni, amikor meg szóltam, hogy nem kéne bántani a lovat, még neki állt feljebb, hogy én hogy képzelem, hogy beleszólok.

Vannak ilyenek is sajnos, és vannak lószerető, rendes emberek is szerencsére. A primitív bunkókat el kell kerülni, kész.

2012. máj. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak az egyik példa, sajnos. Nem mindenki bánik így a lóval. Oké, ez nagyon szélsőséges helyzet volt, amit láttál. Természetesen azért ha határozottak is vagyunk, nem b*zizzuk a lovat. Egyébként attól, hogy egyszer azt látod, hogy "megütik", persze nem ebben az esetben, mert azért nem rúgjuk szét a lovat, de vannak olyan helyzetek, amikor egy kisebb legyintés, vagy egy "pofon" kell a lónak. Ez azért van, hogy ne nőjön a fejedre, hogy tudja, hogy te vagy feljebb, mert ha te vagy felül, normálisan bánsz vele, viszont ha ő, akkor nem biztos, hogy sokáig élsz még, vagy járkálsz két lábon.


Egyébként az a helyzet, hogy nem nagyon vannak már ilyen szabadon élő ló dolgok, mivel minden, ami föld, azt művelik, max karámban vannak a lovak, de velük is ugyanúgy ember foglalkozik, és nagyrészük ugyanúgy van lovagolva.

2012. máj. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én az ilyen emberre nem fogom azt mondani, hogy lovas. Egy lovas ilyet nem csinál, szóval rossz lovasok nincsenek.:)

Csak sajnos nagyon sok ilyen "ember" van, aki olyan amilyet leírtál...

2012. máj. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Antispecista ***** válasza:

Isten hozott a fajista tarsadalomban!

Ha erdekel az ember-allat kapcsolat es van egy szabad masfel orad nezd meg ezt a filmet: [link] Joaquin Phoenix narraciojaval es Moby zenejevel. Alapmu!

Itt is sok hasznos infot talalsz a temaval kapcsolatban: [link]

2012. máj. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy ménesben a lovak sokszor sokkal durvábbak egymással,pl.úgy rúgják egymást oldalba,hogy nagyot csattan.Volt olyan ló,aki játék közben véletlenül úgy rúgta meg a társát,hogy annak csontja törött,el is kellett altatni.Teljesen igaz,amit fentebb írt valaki,hogy ami durvának látszik,azt sokszor meg sem érzi a ló.

Az általad leírt viselkedés szerencsére nem jellemző a lovakkal foglalkozók többségére.

Tudatlan köcsögök viselkednek így,akiknek több pénzük van,mint eszük.Bunkó sznobok.

2013. febr. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!