Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Angol telivér? Szeretitek ezt...

Angol telivér? Szeretitek ezt a fajtát? Vélemény?

Figyelt kérdés
Azt mondják, hogy ez nem épp egy nyugodt fajta meg ilyenek.Nekem épp ellenkező a tapasztalatom.Van egy 5 éves csődöröm és nagyon aranyos,nyugodt semmi baj nincs vele. Nektek milyen tapasztalataitok vannak?
2012. jún. 18. 18:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Ló függő. Pontosabban a felmenőitől függ, hogy mit örökölt a ló. Ha csak egy örökké hobbiló ősöktől van akkor lehet nyugodt és rendes, de ha a versenypályáról jött, akkor igenis van benne spiritusz. Én a verseny pályáról vettem a kancámat. Nem volt valami jó, mert "túl nyugodt volt, és nem volt benne verseny szellem". Az igazság az, hogy tényleg nem volt. Pedig nézz meg egy lóversenyt. Amikor felvezetik a lovakat egyik sem tud nyugodtan menni, az összes toporog és forog. Szóval igen, a telivérek nem egy nyugodt jószágok.
2012. jún. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem fajtától függ, hanem az egyedtől. A telivérek többnyire temperamentumosak, robbanékonyak és pörgősek, de ez nem jelenti azt, hogy mindegyiknek olyannak kell lennie. Több tényezőtől is függ, a neveléstől, személyiségtől, öröklődéstől, előélettől,stb. stb.
2012. jún. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ló függő. Láttam már pörgőset, nyugodtat. Nekem is Angol telivérem van :) 12 éves kanca, de ő is nyugodt nincs vele baj sőt néha még lusta is. De aki pl. akinek pályáról jött lova van az lehet mást mesélne... Ahogy előttem is írták sok mindentől függ. Felmenői, nevelés, csak hobbi ló volt vagy futott is...
2012. jún. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az enyémmel az volt a baj hogy nem állt be a rajtbox-ba vagy mi a fenébe..:/ félt tőle így nem lett verseny ló, szerencsére:)
2012. jún. 18. 21:36
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat! :)
2012. jún. 18. 21:36
 6/10 anonim ***** válasza:

az startbox, de mint nem galopphoz értő így elnézhető.:

Angol telivéren belül van idegbeteg, és nyugodt is. én szoktam munkát lovagolni dunakeszin és van,hogy az aranyos lóra is rájön a hülyeség és kitépi a kezemet stb. ésv an,hogy a hülye aranyos. nekem a kedvenc fajtám az angoltelivér!:))) tetszik a testalkatuk meg úgy mindenük!:)

2012. jún. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
jajj tényleg...nem rajt hanem start :) köszi a felvilágosítást.:) Szerencsére Robinra még sosem jött rá a hülyeség.
2012. jún. 19. 17:38
 8/10 anonim ***** válasza:
Többnyire tényleg ijedősek, menősek, általánosságban nem a kedvenc fajtám. De ki lehet fogni nagyon jó fejeket is, nekem is egy időben egy angol telivér mén volt a kedvencem, ő sem volt az a jámbor kisbárány, de nem volt vészes, jól lehetett vele dolgozni.
2012. jún. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem is a kedvenc fajtám és naon szeretek galoppversenyekre járni már két Magyar Derbyn voltam (2011-ben és 2012-ben) és minden évben fel fogok menni! :) Majd ha felnőtt leszek akkor tervezem egy galopp istálló nyitását ahol angol telivéreket fogok tartani és versenyeztetni galoppban mert egyszerűen varázslatos az a sportág és a fajta is! Nekem is a kedvenc fajtám!! :) És igen, lófüggő hogy milyen a természete
2012. júl. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
5 éves, angol telivér kancám van, egy igazi kényes kisasszony :) eladó volt, mert nem volt jó versenylónak (vagyis rohadt lassú). teljesen kezelhető, imádom, pedig nagyon elrontották kiskorában. most hogy hozzám került, nyugodt, szelíd kis kanca lett belőle :) <3
2013. okt. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!