Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mersi vagyok. Szerintetek...

Mersi lady kérdése:

Mersi vagyok. Szerintetek körmölés, patkolás előtt, ha a ló izgága, rúgós, nem adja a lábát, ajánlatos a pacit elbóditani? Emlitették a Domosedán gélt. Azt mondják, így elkerülik a lónak a kellemetlem élményt az erőszakröl, a pipázásrol

Figyelt kérdés
2012. jún. 21. 09:57
 1/4 x) ***** válasza:

Egy jó kovács kell hozzá mindössze aki tudja mit csinál. Egy hozzáértő kovács tudja hogy nyúljon úgy a lóhoz hogy ne okozzon rossz élményt neki, nem egyből elkábítani meg pipázni.Elbódítani csak a legvégső esetben érdemes, ha már ágaskodik, ugrál, bakol, össze-vissza rugdos mindenkit.

Ha meg a ló nem adja a lábait arra szerinted megoldás hogy elkábítod? Inkább meg kéne neki rendesen tanítani, megértetni vele hogy nem bántod.

Nekünk is van olyan lovunk aki nem éppen egy angyal ha körmölésről van szó, de talán még pipát se használtunk soha. Ha nagyon nem megy a dolog akkor meg kalodát kell építeni (elég sok fém kell hozzá).

2012. jún. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Meg kell neki tanítani a lábfelvételt. Igaz ez még nem minden, mert te felveszed max 1 percre a kovács viszont tovább dolgozik rajta. Le lehet előtte hajtani, állíthattok mellé egy nyugodtabb lovat. Lehet közben etetni zabbal, szénával. Mi is így kezdtük, de ez csak átmeneti megoldás. Meg kell tudnia állni arra a pár percre. Most már nálunk nem is kell aki a lovat fogja, rárakom a kötőféket, megáll és megvárja amíg végzünk. Ahol lovagolok, ott tenyésztenek is, úgyhogy elég sok csikó szokott lenni. Ott nem érnek rá annyit foglalkozni velük mint te az egyszem lovaddal. Ott volt olyan, hogy megpipáztuk, meg felkötöttük a lábát, egy kicsit ugrált de aztán feladta. Utánna nyugodtan meg lehetett körmözni. Régebben ott is bódították a nehezebb eseteket, de az is átmeneti megoldás csak. Nem helyettesíti a nevelést.
2012. jún. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A pipázásról sokan azt hiszik, hogy erőszakos és fáj a lónak és azért figyel rá. De nem. A pipázás endorfint termel (örömhormon). Szóval szerintem jól tekerd rá a pipát az orrára. Nálunk kifejezetten a nyugtalanja kéri a pipát. Rendesen csücsörít ha már meglátja.
2012. jún. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
próbájátok megtanítani rá,hozzászoktzatni,(bár tudom némelyik lovaknál tényleg nagyon nehéz tud ez lenni) körmölő kaloda jó megoldás szerintem és lehet egy idő után már az nélkül is lehet biztonságosan körmölni.
2014. ápr. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!