Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tudnátok rá vmi jó megoldást?...

Tudnátok rá vmi jó megoldást? Mert én már teljesen kifogytam és már nem tudok mit csinálni. Bővebben lent.

Figyelt kérdés
A lovamnak már lassan egy hónapja fel van duzzadva a jobb első lába, pontosabban az ínye. A legelején nagyon sántított rá, de utána már nem és még mindig nem sántít csak fel van neki duzzadva. Volt kint nála állatorvos, de nem mondott semmit sem, csak annyit h kenjem neki lóbalzsammal, de 3 hete kennem. Annyit elértem nála, hogy már csak egy picit van neki feldagadva, és ezért elkezdtem lovagolni rajta és úgy látszott h használ ez is. Ma felraktam neki az ínyvédőt, hogy tuti ne legyen semmi baja, de erre sokkal rosszabb lett, sőt még a bal első lába és elkezdett feldagadni lent a boka részen A segítségét szeretném kérni, hogy mit csináljak és gyógymódot találni rá. Előre is köszönöm szépen!

2012. jún. 26. 21:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudok válaszolni sajnos, de a mellső lábán az ínye hogy lenne felduzzadva? xD Max. az ina :) :D
2012. jún. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Általában ilyenkor ez az első amit az állatorvos tanácsol. Esetleg meg lehet neki ultrahangozatni. Ha ínszakadás van az 3 hét alatt nem gyógyul meg. Ilyenkor sántítani se mindig sántít, de terhelésre egyre rosszabb lesz. Szerintem kenegesd neki (bár lehet, meg kéne kérdezni az állatorvost nem kéne-e inkább "melegítő krémmel" kenni, mert igazából a hűsítő krémet csak a baj megtörténte után 2-3 napig kéne használni, utána pedig valami "melegítő hatásút", ami fokozza a vérkeringést és elősegíti a gyógyulást), naponta többször lemoshatod vízzel a lábát és be is fáslizhatod. Én ilyenkor úgy szoktam befáslizni, hogy egy rongyba teszek finom földet, jól bevizezem és azt alárakom a fáslinak. Óvatosan fásliban lehet kézen sétáltatni, esetleg ha normálisan megy akkor futószárazni lépésben. Lehet az ínvédőtől dagadt be neki a másik lába is. Nem volt túl szorosra meghúzva? Megnézheted még a patáját, nem meleg-e, mert patairha gyulladástól is bedagadhat neki. Bár ezt az orvosnak észre kellett volna vennie. Nincs esetleg másik állatorvos akit megkérdezz? Én a teljes gyógyulásig nem nagyon terhelném. Maximum ha már a kézen sétáltatást bírja a lába, akkor felülnék rá. A sétálás jót tesz a vérkeringésnek és lemegy róla a duzzanat. Ha sikerült meggyógyítani még utánna pár hétig előfordulhat, hogy éjjel az istállóban bedagad neki. De ezt a karámban le szokták sétálni hamar.
2012. jún. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A felülést rá persze úgy értem, hogy akkor is szigorú sétálgatás.
2012. jún. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Másik állatdoki esetleg?

Am. az ín.

Nekem is ínszalag húzódásom van.. nagyon kellemetlen és fájdalmas tud lenni.. ezért mindenképp nézesd meg..

Sok sikert a gyógyuláshoz!

2012. jún. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg kijött az ina... Hívd ki az állatorvost, mondd el mi a szitu. Ha nem tanácsol semmi hasznosat, akkor hívj másik dokit.
2012. jún. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hívj ki hozzá olyan állatorvost aki ért is hozzá. Én már rég kértem volna egy röntgent, vagy egy ultrahangot róla, hogy tudjam miért van felduzzadva.

Amúgy az ÍNY az a szájába van, mint neked is, tudod a fogaid abban gyökereznek, a lábában ÍN van.

2012. jún. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha ki lenne dőlve az ina, akkor úgy sántítana rá lépésben is, hogy a feje verné a betont, meleg lenne a lába, és rá sem lehetne ülni.

Lehet részleges ínszalag szakadás, de az is nagyon fájna neki, nem terhelné abszolút, és csak úgy magától nem múlna a fájdalom még kühl géles kezelés után sem.

Nem lehet hogy új a takarmány, túl sok fehérjét kap és emiatt dagad be neki a lába? Vagy rosszul tetted fel neki az ínvédőt, túlságosan meghúztad, ami miatt keringési problémák léptek fel a lábában és emiatt dagadt be neki?

Én a helyedben kihívnék egy másik dokit, vizsgálja meg, és ha nem lát semmit, úgyis csinálni fog egy röntgent vagy egy ultrahangot. Addig pedig vegyél neki Diclac 5% gélt, ez nagyon jó fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő, le fogja vinni a duzzanatot a lábáról. Minden nap sétálj vele egy fél órát, az nem árt neki, de egyébként legyen boxban.

2012. jún. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Mailerdeamon ***** válasza:

A megoldás másik állatorvos, aki ért a lóhoz. Vagy adj még egy esélyt az előzőnek. Beszéltél vele azóta?


Ínvédőt semmiképp ne tegyél rá. Egyrészt már késő, másrészt az ina eleve fel van duzzadva, nem passzol rá, valószínűleg kényelmetlen számára, ezért kíméli, a másik lábát terheli jobban, ettől annak is baja lesz. A legjobb ha hagyod szabadon mozogni kedve szerint és állatorvosi tanácsot kérsz.

2012. jún. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem is éppen ilyen problémám volt januárban, bedagadt a lába, de nem sántított. Az edzőm javaslatára (mivel 1 hét állás és kenegetés után nem nagyon változott) kivittük Ausztriába -sokkal megbízhatóbbak és nem sokkal drágább-ott megultrahangozták -> részleges ínszalagszakadás kapott inekciókat és ott hagytuk 3 napra

majd hazavittük és 1,5 hónapon keresztül kellet monden nap 40 percet lépnie, voltunk 3x kontrollon lassan elkezdhettem ügetni, vágtázni majd egyik edzésen sántított. Másnap megint vihettük vissza újra elszakadta a szalagja, csak lejjebb...

kezdhettük előről. Újabb 1 hónap lépés újabb kontroll és nem lett jobb megint 1 hónap lépés végre újra ügethettem és most a múlt héten kezdhettem el ugrani. A lába még mindig nem teljesen 100as, ezért azóta minden nap van rajta istállófásli és edzéshez is fáslizni kell, mert az ínvédő elöl megnyomta a lábát és attól is bedagadt.

Úgyhogy sok kitartást, ahhoz hogy ezt végigcsináld, mert nem könnyű, de megéri, mert hihetetlen az érzés mikor 2-3 hónap kihagyás után újra vágtázhatsz.;)

Ez az ausztriai klinika honlapja: [link]

2012. jún. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ina akart lenni ugye, és nem az ínye.:D, a lényeg az, hogy szerintem ínszalag szakadás.:S 2 naponta 10-15 perces vezetgetés, de úgy hogy nem ül rá senki. Kenegesd még lóbalzsammal. Ezzel az a legnagyobb gond, hogy rengeteg időt vesz igénybe, hogy teljesen felépüljön. Szorítok nektek, hogy minden jóra forduljon! terepre egyáltalán ne vidd, mert ilyenkor az is megterhelő, ha ráülnek.:S azzal csak rontasz a helyzeten, az én lovamnál is ez volt ! sok sikert!
2012. jún. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!