Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak, ha sodródik?

Mit csináljak, ha sodródik?

Figyelt kérdés
Van egy fiatal ló,amin csak én meg az edzőm vágtázunk. A többi lovas maximum üget rajta. Ügetésnél,mindig minden rendben,szépen megy,könnyen irányítható. Vágtánál azonban van egy kis problémám. Mindig szépen beindul,viszont nem tudom rendesen irányítani,mindig kisodródik... Mit csináljak,hogy ne sodródjon?
2012. jún. 27. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Tartsd meg erősen a külső szárat, és zárd oda a külső csizmát. Mindig azt az oldal kell megtartani, amerre sodródik, és nem az ellenkezőt. Sok "amatőr" lovas hibája, hogy ha a lova teszem azt jobbra sodródik akkor a bal szárral és a bal csizmával próbál korrigálni, amivel tulajdonképpen csak rásegít a hibára.
2012. jún. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm (: legközelebb így fogom :)
2012. jún. 27. 20:16
 3/5 anonim ***** válasza:
A pálcát meg átveheted a másik kezedbe. Vagyis abba amelyik irányba sodródik.
2012. jún. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

az első válaszolót kiegészítve:

Nekem az jött be, ha nem csak tartottam, hanem már a kritikus hely előtt félfelvételek a külső száron, belső meg lazít.

2012. jún. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi,biztos így már jobb lesz. :)
2012. jún. 28. 10:54

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!