Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Valaki el tudná mondani...

Valaki el tudná mondani nekem, hogy mit jelentenek pontosan a "belső csizma" és "csizmasegítség" és hasonló lovas szakkifejezések?

Figyelt kérdés
Eddig más helyre jártam lovagolni osztályban, de ott ezekkel az alapszavakat sosem mondták nekem, most váltottam, itt pedig használják és csak kapkodtam a fejem, hogy miket mond nekem az edző. :)

2012. jún. 27. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

a belső és a külső oldalt úgy különböztetjük meg, hogy a belső oldal az a pálya közepe felé eső oldala, a külső pedig a pálya széle, a karám kerítése felé eső oldala a lónak.

Akkor ezek alapján beszélünk belső és külső csizma illetve szársegítségekről.

A csizmasegítség, amikor odaszorítod a lábad a ló oldalához, konyhanyelven 'megrúgod a lovat'. Ez lehet különböző erősségű és irányú. A hevederen, a heveder mögött, stb.

A szársegítség lehet engedő, vagy tartó/támasztó. Az engedő, amikor lazábbra engedsz a száron de úgy, hogy ne löttyenjen meg, a tartó vagy kitartó, amikor kissé megfeszíted/húzod a szárakat, ezzel úgymond megtartod a lovat.

2012. jún. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Félfelvétel: külső szár megtart, belsőt finoman húzod-engeded. Ha laikusnak magyarázom, akkor úgy mondom, hogy ezzel a szársegítséggel lehet lassítani, összeszedni a lovat a jármódon belül, ezen kívül szépen szárra lehet állítani a lovat (támaszkodtatni).
2012. jún. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, pont ezekre gondoltam! :D
2012. jún. 28. 10:22
 4/5 anonim ***** válasza:

Én csak ma voltam lovagolni és a belső csizma külső csizma ugyan az amit az első komentelő elmondod. És ha például ott úgy oktatnak hogy mindent ami ló elmondanak akkor pár dolog hasznos lehet:


-nyílbarázda=a ló patáján lévő két oldalt egy nyílt formáző barázda


-középső barázda=ami középen van barázda


-futószár=ezen kezd minden kezdő lovas,amin vezetik a lovat


-kengyel=amibe a lábad van ha használtok kengyelt


-zabla=ami a szájába a vas


-angol nyereg=van minden fajta nyereg ezt ott elmondják szerintem


a lovak színeinek kifejezése


pej-barna,a lábai is barnák

hóka-minden ló hóka amelyiknek fehér szőr van a fején és az orrán egybe

csillag-amelyik lónak csillag szerű szőr nő a fején ami nem megy le az orrára

sárga-amelyik nagyon világos barna ami már annyira világos hogy sárga

szürke-ami olyan mintha fehér lenne de az igazából szaknyelven szürke

legyes-szürke alapon fekete pettyek mint a legyek


van több is de én ennyit tudtam megtanulni 1 nap alatt :)

2012. júl. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kösziii! :)
2012. júl. 4. 07:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!