Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit jelent az, hogy nagy...

Mit jelent az, hogy nagy rámájú ló? Milyen az a rámás ló?

Figyelt kérdés
Kerestem neten, de max. csak rámás csizmát találtam. A kettőnek meg biztosan semmi köze nincs egymáshoz. Nem rég óta lovagolok, nem tudhatok mindent, úgyhogy kérek mindenkit, hogy kíméljen meg a kérdezd meg az edződ, vagy szakembert, vagy a nénikéd nagybátyjának dédmamáját válaszoktól. Előre is kösz!

#ló #ráma #rámás #nagy rámájú ló
2012. jún. 28. 15:22
 1/4 A kérdező kommentje:
A másik kérdésem pedig az lenne, hogy ha terepen vagy, akkor melyik oldal a belső és melyik a külső csizma ill. szársegítség?
2012. jún. 28. 15:25
 2/4 anonim ***** válasza:
ŐŐŐ,már olvastam valahol ezt a kifejezést,még nagyon régen...Ha jól emlékszek, valamiféle magas,nagy növésű lovat jelent. Vagy nagy a marja?! Bocs,de nem tudom 100%-ra. Amúgy a ráma keretet jelent,szóval logikus lenne a magas ló " nagy keretben lévő"
2012. jún. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A "nagy keretben lévő" lesz a megoldás, pl a frízek is nagy rámájú lovak.

Terepen mindegy melyik oldalt nevezed külsőnek vagy belsőnek, én ügetésnél pár percenként átülök a másik lábra meg vágtánál is átugratom. De ha körívet írsz le egy kanyarban, akkor egyértelmű melyik oldal melyik.

2012. jún. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagy rámájú lónak mondjuk a nagy, erős csontozatú, vázú lovakat. Tudtommal. :)
2012. jún. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!