Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tudom őt szépen ráfordíta...

Hogy tudom őt szépen ráfordítani a kanyarra anélkül, hogy elmenne a vállán?

Figyelt kérdés
Igazából a lovam kanyarokban, nem olyan feltűnően de elhagyja a patanyomot és a vállán megy el. Lépésben nem. Pontosabban rávehető volt, úgyhogy ott sikerült. Ügetésben már kanyarban kifelé fordítja enyhén a fejét és a vállán megy el. Nem reagál a az erős belső csizmára sem, és ha hajlítanám szépen akkor vállára rádől és a fejét erőszakosan kifelé akarja fordítani. Én már nem is tudom mit csináljak... A belső szárat már nem is elemelem a ló nyakától és enyhén befelé állítom hanem ráhúzom a marjára, mert egyszerűen már nagyon idegesít, hogy csak azért is kifelé fordítaná a fejét. Nem tudom már jobban tolni belső csizmával sem. Vágtában megint mondhatjuk szépen meghajlik. Mit csináljak szerintetek?

2012. jún. 29. 08:32
 1/4 anonim válasza:
A csizma erőssége mindenképp maradjon. Ha a "rángatás" nem megy, próbáld meg óvatos, finom mozdulatokkal játszani a szájával. Esetleg még megpróbálhatsz másik zablát is. Ha végképp nem megy semmi, próbáld meg a kikötőszárat. (Nekünk így sikerült)
2012. jún. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én inkább lépésben próbálkoznék először kiskörökkel, ha a vállán elmegy akkor a külső csizmád is kevés.

finom félfelvétek a belső szárral, próbálj türelmes maradni.

a leírtak alapján az ügetésnél lehet a baj.

nincs edződ, aki segíthetne?

2012. jún. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Van edzőm. De elég flegma én meg a ló miatt nem akarok csak elmenni.
2012. jún. 30. 12:49
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen ezekkel már próbálkoztam. Lépésben és vágtában is szépen hajlik, ügetésben nem... Szerintetek megérné sarkantyúval megpróbálni?
2012. jún. 30. 12:50

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!