Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan indulhatok amatôr...

Hogyan indulhatok amatôr ugróversenyeken?

Figyelt kérdés
Eddig igazi hobby lovas voltam, de most egy fiatal magyar sportlóval fogok foglalkozni, és eszembe jutott a versenyzés, de igazán tájékozatlan vagyok a témában! Hogyan indulhatok a lovammal? Kell - e rajtengedély vizsga? Azt hogyan? Igazából vajmi keveset tudok! Köszi a segítséget!

2012. jún. 29. 23:44
 1/9 anonim ***** válasza:
ha nem házi ugróverseny, akkor kell a rajtengedély vizsga
2012. jún. 30. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Plusz a lónak is kellenek a papírjai, oltások, vizsgálatok stb. nem úgy működik, hogy gondolsz egyet és mész versenyre.
2012. jún. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Felénk szoktak lenne amatőr versenyek, oda bárki mehet, akinek a lovának rendben vannak a papírjai, szóval van lóútlevele, oltásai, féreghajtva van és van pár hónapos vérvizsgálati eredmény.

Ezekre max ilyen 2-3 ezer a nevezési díj, a kaja van benne, ismerősöktől tudsz infót szerezni hol mi lesz épp.

A rendes versenyhez viszont már kell rajtengedély, ahhoz meg ugye kell vizsga+ benne legyél lovasegyesületben, mely kifizette az adott évre a licenszet, meg kell edző is. Azoknál kicsit húzósabb a nevezési díj, a lónak meg ugyanúgy kérik mindenét.

2012. jún. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Gondolom úgyis edzővel tanulod az ugratást, tőle kéne megkérdezni, tud-e amatőr versenyt a környéken, illetve, hogy mi kell a rajtengedélyhez.
2012. jún. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a segítsèget! A második okoskodónak üzenem, hogy bár sajnos nem mostanában történt, hogy megszülettem, de sajnos én is ezen információk nélkül jöttem a világra...feltételezem te is. Ezért kérdezek egy erre létrehozott oldalon...nem úgy mûködik, hogy csak úgy kitalàlom..tudod elôtte tájékozódom. A csikóm három éves, azt hiszem lesz idôm.
2012. jún. 30. 16:06
 6/9 anonim ***** válasza:
3 éves lovat most kéne kezdeni belovagolni, ugratni nem is ugratnék vele 5 éves koráig. Addig tanulja meg az alapokat, tudjon szépen támaszkodva ütemesen haladni, esetleg alapozó munkának cavaletti mehet, esetleg alacsony gimnasztikai sor, nagyobb akadályok meg majd akkor ha ezek már tökéletesen mennek.
2012. júl. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jövőre szerintem már mehet versenyen. Hivatalos versenyeken is vannak 4 éveseknek kiírt versenyek. Igaz, én se nagyon erőltetném a negyedik évében, de pár belefér. Főleg az amatőr versenyek nem olyan nehezek. Ha értesz a lovak belovaglásához vagy jó lovas vagy és van edződ akkor fel tudjátok készíteni. Igazából úgy hiszem-mivel írtad, hogy nem vagy túl tájékozódott- még az edző el kell. Errefelé amatőr versenyen egy évnél nem régebbi oltás kell. A vérvételben nem vagyok biztos, hogy kell-e. Rajtengedély vizsga nem kell hozzá. Sok konkrétumot nem lehet mondani, remélem fogadsz egy edzőt aki tudja a helyi szokásokat vagy ha tudsz kérdezz meg olyanokat akik szintén mennek vagy voltak már azon a versenyen. De azzal a lóval 1 éved mindenképpen van még. Már az amatőr versenyeken -itt legalábbis- sem lehet 4 évesnél fiatalabbal indulni.
2012. júl. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Először is rajtengedélyt kell szerezned, azután már minden simán megy
2012. júl. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amatőr versenyhez nem kell rajtengedély vizsga.
2012. júl. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!