Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen ló illik hozám?

Milyen ló illik hozám?

Figyelt kérdés

12 éves lány vagyok 145 cm és 45 kg.

Milyen fajta melegvérü ló illene hozám?Csak hobby célból, semmi komoly.



2012. júl. 2. 14:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne fajtát keress, hanem személyiséget.. azt tudom még mondani, hogy keress alacsonyabb lovat! :)
2012. júl. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hucul? ^^ Én imádom őket, csak picit kinőttem már belőlük magasságra. :D Huculon tanultam lovagolni, szerintem nagyon aranyosak, néha makacsak tudnak lenni, de nagyon jófejek. :)
2012. júl. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalân nem muszáj kisebbet venni, mert a kislány is nőni fog még :) Aztán felszállás céljából meg az én 160centimmel fel tudok szállni egy nálam sokkal magasabb lóra :). És tényleg sose fajtát keress! :) Én is beleszerettem egy kanca "legebésedett" , Vágóhídról mentett angol telivérbe :) Imádom :)
2012. júl. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalân nem muszáj kisebbet venni, mert a kislány is nőni fog még :) Aztán felszállás céljából meg az én 160centimmel fel tudok szállni egy nálam sokkal magasabb lóra :). És tényleg sose fajtát keress! :) Én is beleszerettem egy kanca "legebésedett" alultáplált sebes, Vágóhídról mentett angol telivérbe :) Imádom :)
2012. júl. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
póni semmiképen sem kell. Szerintem ők már kcsik hozám + még én is nőlni fogok. Én lipicaira vagy andaluzra gondoltam ők talán magasságba is megfelelnek.
2012. júl. 2. 16:53
 6/14 x) ***** válasza:
100%

Egyáltalán mennyi ideje lovagolsz? Mert nagyon nem mindegy. Andalúz lovat én egyáltalán nem ajánlanék, drága is és vannak bizonyos igényei. Szerintem hobbylónak egy egyszerű magyar félvér vagy kisbéri is megfelelne, az a lényeg hogy nyugodt legyen, kiegyensúlyozott, herélt vagy kanca, olyan 6-8 éves.

És bár tudom hogy senkit se érdekel és nem is ezt kérdezted, de azért gondold végig hogy tényleg akarsz-e még 10-15 évig lovazni. Mert arról a lóról addig gondoskodnod kell majd. Ha majd egyetemre mész kollégiumba, ha majd el szeretnél menni bulizni, ha majd lesz barátod, ha kocsira spórolnál de a lovat valamiből etetni kell. Szóval (bár nem biztos hogy azért kérdezted mert lovat akarsz venni) de szerintem várj még pár évet a lóvásárlással.

2012. júl. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

mint már írták ne fajtát hanem személyiséget keress!

neked is van egy egyedül álló személyiséged, és a lónak is, csak meg kell találnod a hozzád illőt


de elsősorban nyugodt heréltet vagy kancát keress!

sodrottat ajánlok (amiben több a meleg vérű gén, ha érted mire célzok)


és vedd figyelembe azt hogy ha lesz lovad és nem bértartásban, nem fogja apuci vagy anyuci megcsinálni helyetted a trágyázást ami mellesleg rettentő büdös egy munka. Nekem két lovam van. Egy 8 éves Welsh póni kanca, és egy ugyan ennyi idős Magyar félvér /Sodrott herélt.

nem mehetek szinte sehova, max egy fél napra. Családi ynaralásról szó sincs, mivel drága testvérkéim nem segítenek egyszer sem. Bár nem is várom el tőlük -.-"


gondold át alaposan mit vállalsz be ha lovat akarsz!!! és amúgy ne internetről kérj segítséget, menj szakértőhőz, lovas oktatóhoz ló vétel ügyben

2012. júl. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Lipicai? Andalúz? Nee! Ha jól feltételezem (neem csesztetés, nem bántás) , nem vagy tisztában a lófajtákkal. Ém szívem szerint magyar felit ajánlanék, vagy kisbérit, de magyar sportló is szóba jöhet. Én az angol telivéreket is imádom, mert rohadt kényelmes vágtájuk van, tetszenek, az alkatuk is szép. :) A kérdező csak azt kérdezte, hogy milyen ló illik hozzá, gondolom nem akar venni. :) Ha meg akarsz venni, az a kérdés, hány éve lovagolsz.
2012. júl. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
1 éve lovagolok rendszeresen és 3 éve járok lovastornára és venék lovat :D
2012. júl. 4. 23:58
 10/14 anonim ***** válasza:
84%
Ahamm :// Hát,, hol tartasz, el"mondanád"? A lovastprnán mit csinálsz? A lovasórán hol tartasz? Ja és a lógondozásban, ha leírnád, miket tudsz, miket kell tenni egy nap egy lóval. Persze, ha megtennéd, kérlek. :)
2012. júl. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!