Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerszámápolás, de hogyan?

Szerszámápolás, de hogyan?

Figyelt kérdés
Kaptam felszereléseket, semmi szakadás nincs rajtuk, viszonylag alig használtak, de rettentően kemény a szíj. Vannnak ápolószereim, olajok, meg miegymás, de azt hiszem egy liter bőrolajat tuti elfogok használni egy kantárra, mert olyan kemények. Van másfajta módszer is a bőr felpuhítására? Esetleg vízben leáztatni és utána lekenni?

2012. júl. 6. 16:21
 1/6 anonim ***** válasza:
A víztől csak keményedik. Vízzel csak akkor mossuk, amikor tisztítjuk, utána szárazra töröljük és rákenjük a bőrápolót. Ha nem koszos a felszerelés, akkor simán bőrápolóval. 3 naponta kend le, hamar megpuhul.
2012. júl. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
úgy értem vízben felpuhítani, és utána jól átkenni
2012. júl. 6. 16:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az előző érthetően leírta, hogy nem fog a vízben felpuhulni. Egyébként is bőrt csak arra készült szerekkel lehet kezelni, mert különben jelentősen csökken az élettartama.
2012. júl. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Mailerdeamon ***** válasza:
Én hanyagolnám az olajat. Vannak jó minőségű bőrápolószerek, amik nem hagynak olajos tapintást maguk után, tehát nem csúsznak annyira, nem puhítják fel túlságosan a bőrt, ami a rengeteg olajtól ráadásul könnyebben e is szakad.
2012. júl. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a bőrcsizmámat szoktam berakni a langyos zuhany alá egy kicsit ha kiszárad. Jól megszívja magát megpuhul és gyorsan bekenem. Nyeregszappant és nyeregzsírt szoktam használni.
2012. júl. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A bőr legnagyobb ellensége a víz! A legjobb az, ha minden nap átkened bőrápoló krémmel, van ilyen méhviaszos pl. decathlonban, az is jó. Pár nap alatt felpuhul. Olajba áztatni azért nem jó, mert felpuhul ugyan, de szakadni is fog.
2012. júl. 8. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!