Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha út szélén lovagolok, de...

Ha út szélén lovagolok, de tudom, hogy félős a lovam, akkor hogyan jelezzek a sofőröknek, hogy lassítsanak?

Figyelt kérdés
2012. júl. 11. 17:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Jelezhetsz ahogy akarsz, nem fognak miattad lassítani az tuti. Nem tudom mennyire forgalmas útról van szó, de a ló általában nem oda való, pláne ha ijedős állatról van szó.
2012. júl. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
muszáj kimennem vele elég hosszan, nem mindenhol van földút
2012. júl. 11. 17:15
 3/11 anonim ***** válasza:

Elméletileg, ha kinyújtod a kezed oldalra, a tenyered hátrfordítva kicsit 'integetsz' arra, akkor megértik, hogy mit szeretnél. De sokakat nem érdekel.

Én ugyan csak vezettem lovat, barátnőm jött mellettünk, és az úttest közepén kellett mennie, hogy picit lassítsanak az autósok.

Amúgy tényleg csak akkor menj, ha nem tudod kikerülni, mert minket majdnem elütött egy kamion, és pont mellettünk nyomta tövig a gázt is.

2012. júl. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnos sehogy.. megoldás lehet, hogy integetsz hátrafelé, de ez nem minden autósnak fog leesni, mert a legtöbb autós nem tudja, hogy a ló menekülő állat és megijed. Én azt javaslom, hogy szoktasd hozzá a lovad az ilyen helyzetekhez, de nem úgy, hogy rögtön forgalomban lovagolsz. Járj vele sokat terepre, faluban pl ahol nem járnak annyira kocsik, de azért van egy kis élet körülötte, nem a megszokott környezet.
2012. júl. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Van pár rendes ember aki lassítani fog, de van aki azt hitte integetünk és visszaintett...Vagy épp hogy még gyorsított azért is.
2012. júl. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szépem leszállsz, és vezeted. De komolyan mondom, mert ilyedős lóval amit csinálsz, azt közuti veszélyeztetésnek minősül, és baleset esetén még szép kis büntetést is fogsz kapni.
2012. júl. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha tudod, hogy félős a lovad, akkor inkább szállj le és vezesd azon a szakaszon. Sajnos nagyon sok sofőr nem érti miért kalimpálsz, sőt van, hogy még rád is dudálnak....
2012. júl. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kiragasztok egy papírt a hátamra jó nagy betűkkel, hogy lassíts xd
2012. júl. 12. 09:53
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! Harmadik válaszoló vagyok. Én nem ajánlom, hogy kézen vezesd a lovat, gondolj bele egy 500-600 kilós állatot mindig több esélyed van a nyeregből irányítani, mint a földről.. Megijed, kitépi a kezedből a kantárt, esetleg letépi a fejéről és máris kész a baj.
2012. júl. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
47%

Utolsó, pont hogy kézből egyszerűbb megfogni, mert ha a hátán vagy és beugrik az árokba, netán az út közepére akkor neked is könnyen bajod eshet lovasként, meg nincs rosszabb mikor csak táncol alattad a ló, akár mit is csinálsz a hátán. Ha kézen megugrik, akkor visszatudod fogni meg ott azért csak a ló és az út közt vagy, meg két kézzel jó rövidre fogod a szárat, meg tudod vetni a lábad csak nem ránt el.

Én sem vagyok egy nehéz tüzérség 55 kiló vagyok vasággyal együtt érdekes módon mégse tud elrántani a lovam. Van amikor mi is kénytelenek vagyunk út szélén menni, számomra a kamion a mumus, alapból nem félünk tőle, csak van egy két sofőr, aki szerint jó muri rádudálni a lovasra, meg 1m-re elhúzni mellette 80-al. Amikor érzem, hogy ideges a lovam, inkább leszállok és vezetem, mert nem szeretnék lovastól az út közepén a kamion előtt kikötni vagy beesni egy árokba.


Kérdező, inkább sétálj a lovad mellett addig, vagy ha az árkon túl van kis füves rész ott menj vele, a kocsiktól kicsit távolabb.

2012. júl. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!