Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Cipöbe jobban látszik hogy...

Cipöbe jobban látszik hogy leszorítom a sarkamat mint lovaglócsizmába?

Figyelt kérdés
Cipöbe voltam lovagolni,mert kinöttem a csizmámat és az oktató csak dícsért hogy milyen szépen tartom a lábam.Eddig a lovaglócsizmámba(gumi) is leszorítottam a lábam már szinte függölegesen állt de körönként hallottam:Nyomd le a sarkad!!! de hát basszus függölegesen áll a lábam hova nyomjam le?! akkor lovagoljak cipöbe?vagy szerezzek be bör lovaglócsizmát?magasszárú cipöbe lovagoltam ugye annak nincs sarka meg teljesen sima a talpa attól pl.ugrásnál nem fog ki/be csúszni a lábam?
2012. júl. 22. 12:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Gumicsizma ilyen téren nem a legjobb. Sáros időben jó szolgálatot tehet, de én egyáltalán nem szeretek benne lovagolni. Hétköznapra a legjobb egy hobbilovasnak a cipő és a lábszárvédő. Főleg akkor ha nem csak lovagolni mész, hanem esetleg segítesz is a lovak körül. A bőrcsizmát inkább akkor ajánlanám ha csak mész felülsz a lóra és kész. Nincs a lóval különösebb dolgod. A bőrcsizma amúgy is kényesebb dolog, főleg ha nem jó minőségűt veszel. A legjobb varratni, de az 50 ezernél kezdődik. Én boltban vettem készen, de nem bírja annyira, ezért inkább csak versenyekre használom. Bőrcsizmát csak akkor érdemes venni, ha a lábadat már jól tartod, mert ha rosszul töröd be a csizmát, utána csinálhatsz bármit a lábad már nem fog úgy állni ahogy kellene.
2012. júl. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
azért van a lovagló csizma, mert van egy kis sarka, ami nem engedi becsúszni a lábad a kengyelbe, így ha leesnél nem akadna be a lábad. mindenképpen használj vagy lovagló cipőt, vagy valami olyan lábbelit, aminek van egy kicsi sarka!
2012. júl. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát, a lovaglócsizmában nem tudod úgy leszorítani a lábadat ahogyan kellene, mert hosszú a szára és nem megy,akárhogy is csinálsz vele valamit:) a cipőt ajánlanám:) viszont ugratásnál lehet hogy tényleg jobb a csizma, viszont a cipőnek is van sarka....szóval ugratásnál is lehet abban lovagolni!
2012. júl. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én itthon sportcipőbe lovagolok, mert általában úgysem az van, hogy csak felülök és kész, nem taposom szét a csizmámat, hanem mindig van valami, amit találok. Nem fog csúszkálni a lábad, ha rendesen tartod és használod a kengyelt. Ha nem tudod még rendesen használni a kengyelt akkor olyan cipőbe is csúszkálni fog a lábad aminek van sarka. Sportcipőnél figyelni kell még arra is, hogy a nyelve ne akadjon be. Vannak helyek ahol kifejezetten nem szeretik ha abba lovagolnak. Vannak lovaglócipők is, amik általában teljesen megfelelnek a célnak. Ha teheted szerintem vegyél olyat. Dechatlonba is lehet venni.
2012. júl. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!:)

nem az hogy nem tudom használni a kengyelt,csak megkérdeztem hogy ugrásnál a sima talpú cipö nem-e csúszhat bele

2012. júl. 24. 11:25
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak azért írtam, mert nem tudom hol tartasz a lovaglásnál. Ha még előfordul, hogy belecsúszik a lábad, akkor mindenképpen lovascipőt vegyél szerintem. Ha már biztosan meg tudod tartani, akkor jó lehet a sportcipő is. Nekem legalábbis nincsenek vele gondjaim. Persze azt szokták mondani, nem véletlen vannak lovascipők, gatyák stb. Azért találták ki, hogy abban lovagoljunk. De a te döntésed melyikben jobb neked.
2012. júl. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!