Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kellenek ahhoz valamilyen...

Kellenek ahhoz valamilyen papírok vagy engedély, hogy otthon a saját lovamon lovagoltassak?

Figyelt kérdés
2012. júl. 29. 19:23
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
Otthon nem. De ha kimész a telkedről, földedről közterületre, akkor nálad kell, hogy legyen a lóútlevél!
2012. júl. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ha lovagoltatsz a saját lovadon, akkor a te felelősséged, hogy ne legyen baleset
2012. júl. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%

Ha pénzt kérsz érte akkor elvileg kéne. Persze sok helyen van, ahol kérnek érte pénzt, de nincsenek bejelentve, nincsen semmijük. Meg aztán papír is kéne róla, hogy oktató vagy. Ha se papírod és pénzt is kérsz érte, mégis bevállalod elég körültekintőnek kell lenned, hogy illetékes ne tudja meg. Na meg az is jó, ha nincs irigy szomszéd aki mindenért feljelent.

De ha a rendes bejelentet oktatók szemszögéből nézed a dolgot, valószínűleg ilyen kontárok neked se tetszenének. Rokont, ismerőst nyugodtan oktathatsz, ha nem kérsz tőlük pénzt.

2012. júl. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha pénzért cserébe lovagoltatsz és ha nagyon szabályosan vesszük a dolgokat, kell minimum egy lovasoktatói papírral rendelkezzél. Aki oktat 80% nélküle csinálja, csak ha véletlenül van egy ellenőrzés vagy történik valami és nincs szerződésben vagy házirendben meghatározva , hogy mindenki saját felelősségére ül lóra, akkor téged vesznek elő és legjobb esetben is becsukhatod a boltot.
2012. júl. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha pénzért lovagoltatsz, akkor az az első, hogy legyél számlaképes! Ha nagyon elmegy a híre, valami "kedves" ismerősöd simán a nyakadba nyom egy NAV ellenőrzést, de az is feltűnő, ha valahol hirdetsz. Na meg kiket lovagoltatnál? Kisgyereket, felnőttet? Nem ártana egy oktatói papír sem, meg valami nyilatkozat, hogy a 18 éven aluli szülői beleegyezéssel ülhet fel, kötelező kobak viselet mellett, ehhez persze a kobakot neked kell tudni biztosítani.

Ha a szomszéd kislány ganézás fejében felül két körre, az nem ennyire macerás, de ha nincs 18 azért akkor is aláíratnék egy papírt a szülőkkel, hogy te felelősséget nem vállalsz semmiért, max azért, hogy nem idegbeteg makrancos lovat adsz alá.

2012. júl. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Babilon12 válasza:
31%

én saját lovamon lovagoltatok itthon, 14 éves vok és most megyek közép suliba.

nem tudom én eddig nem halottam róla hogy otthon lovagoltatáshoz a papírok kellenek. persze nagyon kell ügyelni a kis lovasok biztonságára is, mivel nem lovardában vagyunk és így nem robot lovakon ülnek mint ott. Szerintem csak úgy lehet igazán megtanulni lovagolni ha a ló nem robot, és nem úgy követi az utasításokat mint egy kis kutya ...

2012. júl. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!