Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kinek van haflingi pacija?...

Kinek van haflingi pacija? Véleményt kérek a lóról, szokásairól.

Figyelt kérdés

Meg hogy egyedül tartsátok a lovat, vagy párban, vagy többen ?!

Én imádom ezt a fajtát, és ilyen lovat szeretnék.

Mindent mondjatok el róla, ha a sajátotok a paci,mert akkor gondolom sok mindent tudtok a szokásaról meg stb.


2012. júl. 29. 21:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Papíron nem a sajátjaim, de én gondozom őket, amíg a gazdag tulaj épp teniszezik a barátaival, vagy a medence szélén kávézgatnak..

Mint mindegyik lónál, itt is inkább egyén függő, mintsem fajta a ló viselkedése. Ugyanúgy van velük minden, mint a nagy lovaknál. Mondják, hogy akad köztük makacs hafi is, de hát melyik fajtában nincs. Többnyire viszont kiegyensúlyozottak, és ha csak nem valami elfuserált tulajuk volt, akkor nincs velük több gond, mint bármely lóval. Itt 4 hafi van, közülük egyik egy fedezőmén. Utóbbit én kis méregzsáknak nevezem, mert néha inkább arra hasonlít. Könnyen kezelhető, csak amikor kancát lát, akkor attól függetlenül, hogy mén és úgy is viselkedik, inkább egy méregzsákra hasonlít. XD

2012. júl. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Értem.:D

De nem "bunkók" veled ?

2012. júl. 29. 21:52
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem a lófajtától függ, hogy mennyire bunkó. Egy hafi lehet édes habos-babos imádnivaló és paraszt is. Egyéniség és idomítás függő.
2012. júl. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem.
2012. júl. 29. 21:59
 5/10 anonim ***** válasza:
A ló olyan lesz amilyennek nevelik. Ha jó nevelést kap akkor kiváló ló, ha elcseszik akkor nyilván hisztis és akaratos lesz. Csak párban tartunk lovat, egyedül sose. Az enyém tökéletes. Pöccenetre mozdul, és nagyon kézséges. Fekszik, ül, integet (nyeregből, földről), spanyol lépés is megy, földről oldalazás lépésben és ügetésben. Szóval patent kis pacit neveltem belőle. Minden csak nevelés kérdése.
2012. júl. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nem bunkók, könnyen kezelhetőek, és jól idomítottak.
2012. júl. 30. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 ibanezb válasza:
Nekem is haflingim van, én imádom őket. Még anno barátnőm hozott be először Ausztriából (én is tőle vettem egy csikóként az enyémet). Szeretem, mert masszívak, erősek, ellenállóak, az élettartamuk is hosszabb az átlagnál, kitartóak, kevés a hajlam a különböző betegségekre (ez általánosság persze).. az enyémmel sem volt semmi gond (lekopogom), most 7 éves és eddig csak egy gombás bőrfertőzése volt. Tanulékony, bár időként lusta, és nagyon szeretnek a hasukra gondolni :-) De melyik lónak van nagy kedve osztályban körözni, ha pár méterre meg ott a zöld fű? :-) Lovagolni jó, persze, méreteiből adódóan egy kicsit "darálósabb" az ügetése, főleg, ha más lovakkal mész ki, de nem vészes. A ló társas lény, tehát ha egyedül tartod, sokat fog veled "beszélgetni", de mindenképpen próbálj akkor valami társaságot találni, akivel közösen kilovagoltok, hogy kicsit lovak között is legyen. Persze legjobb lenne valahol ménesben tartani, ott boldogabb lenne, mint egyedül. Szerintem jó választás (ráadásul ugye kisebb is egy átlag lónál, ami egy esetleges esésnél megnyugtatóbb :-))))
2012. aug. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nekem hafim van, ha gondolod írj üzit mesélek sokat róluk :)
2012. aug. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem egy herélt Haflingim van. Az enyém túlzottan is hiperaktív, és néha kanos is. Nagyon találékony tud lenni, könnyen tanul. Szeret versenyezni a többi lóval, sokat bunyózik, állandóan piszkálja a kisebb lovat. Imád ugrándozni, bakolászni. Úgy vettem észre hogy a díjugratás is érdekli. Rettentően kíváncsi, mindent megnéz, megszagol, ami csak elé kerül. Szeret játszani velem is, én fogocskázni tanítottam meg, és nagyon élvezi.:) ja, és imád enni...:D
2012. aug. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
hószútávon megbánod hogyha ilyet veszel...
2012. aug. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!