Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy kell térdeltetni?

Hogy kell térdeltetni?

Figyelt kérdés

Ez a leírás alapján próbáltam: Mindenképp kötőfék legyen a lovon, hogy ne sértsd a száját. Vedd fel a lábát ( ha nem megy a kettő mozdulat együtt, kösd föl neki -először csak kösd föl, és hagyd, hogy megszokja, majd ereszd le a lábát, és dícsérd meg, így nyugodtan fogja tűrni, és nem fog ugrálni, ha úgy érzi,korlátozva van a mozgása) Tehát fent van a lába, kétoldalt legyen a kötél, mint a kantárszár. Fogd a kötelet és lassan kezdd el hátra húzni. Ha ellenkezik, ne engedd, tovább húzd hátra, tartsd a lábát. Valószínűleg kirántja a kezeid közül,vagy ha felkötötted neki, ugrálni fog. Nincsen semmi baj, természetes reflexről van szó, nyugtasd meg, simogasd, és kezdd újra. Ha letérdelt, engedd felállni és adj neki jutalomfalatot. Ezzel elérheted, hogy térden marad addig, amíg csak szeretnéd, és nem pattan fel rögtön.


Én nem kötöttem fel! És a lovam nem hátra fele "csúszott" hanem oldalra kezdett dőlni. Meg elkezdett hátra sétálni (vagyis csak próbált) és akkor meg kirántotta a kezemből a lábát!!! :// Nem értem! Segítenétek lécci? Így szeretném: [link]


2012. aug. 6. 17:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Én csak láttam amikor elkezdték a lónak tanítani.

Felvették az egyik lábát és a két első lába között dugtak át egy jutalomfalatot. A ló megpróbálta elvenni és fokozatosan húzták el tőle hátrafelé a falatot. Közbe a ló lábát is húzták hátra.

Szerintem megpróbálhatnád még a szügyénél tolni hátrafelé.

2012. aug. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én nagyon sok lovat tanítottam térdelni-sikerrel!Sosem kötöttem a lovat sehova!Tettem rá egy kantárt szárral,felvettem a lábát!A következőt csinálom: A ló bal oldalához lépsz jobb vállal a ló oldalához.A lovaglószár a bal kezedben a jobbal felveszed a lábát.A lábát húzod hátrafelé, a szárral a fejét pedig lefelé,ami a legfontosabb,hogy valami vezényszót taníts neki(én közben azt szoktam mondani,hogy:gyere le picikém:) )Hogy amikor pl. ülsz rajta akkor egy apró szármozdítással és a vezényszóval letudod térdeltetni! Nem könnyű fizikailag,de amikor ellenkezik próbáld NE! elengedni a lábát csak a száron engedni!Amikor megnyugodott ujra húzd le a fejét,persze közben beszélgess vele az nagyon megnyugtatja!Abban a pillanatba amikor már a föld felé közeledett folyamatosan dícsérd!!!!Ha közel vagy a földhöz és hirtelen felugrik,vagy felrántsa a lábát akkor elengedheted és agyon dícsérheted!Megjegyzi és kezdheted ismét előről!!De ne legyél türelmetlen!!!Nekem kb. 20-30 percig szokott tartani a csikóknál!Hozzá teszem:nem vagyok jutalom falat párti!!!Csak simogatás,paskolás,beszélgetés!Nem volt vele problémám!
2012. aug. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. aug. 8. 16:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!